Unutmadık | Unutmayacağız | Hep Hatırlayacağız  #unutmayacağız | Kimler Geldi Kimler Geçti….. Unutmadık | Unutmayacağız | Hep Hatırlayacağız #unutmayacağız | Kimler Geldi Kimler Geçti…..

26-Mar-2019
Toplam: 1861 biyografi

Aslı Nemutlu

Kategori A, Spor
Dogum Tarihi 00.00.1995
Ölüm Tarihi 12.01.2012
Öleli tam 14 gün 2 ay 7 yil Olmus :(
Görüntülenme: 0
Paylaş

Biyografisi


Milli sporcu hayatını kaybetti!Erzurum’da Alp Disiplini Yarışları için Konaklı Kayak Merkezi’nde antrenman yapan 17 yaşındaki milli kayakçı Aslı Nemutlu, antrenman sırasında düşerek hayatını kaybetti. Pistte kayak yaparken dengesini kaybedip düşen genç sporcunun, ayağından kayağı çıkıp bir süre sürüklendiği, pist kenarındaki tahta bariyerlere çarpması boynunun kırıldığı belirtildi.

Bursa Uludağ Kayak Kulübü sporcusu ve aynı zamanda milli kayakçı olan Aslı Nemutlu (17), haftasonu düzenlenecek Alp Disiplini 1. Etap yarışları için Erzurum’a geldi. Yarışların yapılacağı Konaklı Kayak Merkezi’nde bu sabah antrenman yapmaya başlayan Nemutlu, saat 10.30 sıralarında dengesini kaybedip düştü. Ayağından kayağı çıkan ve sürüklenen genç sporcu, pist kenarındaki tahta bariyerlere çarptı. İddiaya göre boynu kırılan Nemutlu, aynı pistte antrenman yapan kayakçı arkadaşları ve hocaları tarafından çağrılan ambulansla Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak genç kayakçı, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Acı haber kayakçı arkadaşları ve hocalarını yasa boğdu.

ASLI NEMUTLU FOTOĞRAFLARI…

Aslı Nemutlu’nun ölüm haberiyle yıkılan bir eğitim koçluk danışmanlık merkezinin kurucu ortağı ve aynı zamanda Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Mentör Projesi üyesi olan annesi Ayşe ve babası Metin Nemutlu’nun, bugün (perşembe) akşam saatlerinde uçakla Erzurum’a gideceği öğrenildi.

Avusturya’da olan Kayak Federasyonu Başkanı Özer Ayık, “Bir milli sporcumuz hayatını kaybetti, şuan yurtdışındayım ve apar topar dönmek zorundayım, Kayak Federasyonu olarak acımız çok büyük, Türkiye’ye geldiğimde konuyla ilgili bir araştırma yapacağız” dedi. Acı olay nedeniyle haftasonu yapılacak yarışlar iptal edildi.

KAYAĞA 3 YAŞINDA BAŞLADI
Kayağa 3 yaşında başlayan Aslı Nemutlu, 2004 yılında Alev Kayak Takımı’nda ilk yarış deneyimini yaşadı. Hobi olarak başladığı kayakta, 2005 yılında Minikler kategorisinde, Uludağ’da yapılan İstanbul İl Birinciliği Yarışmaları’nda Büyük Slalom’da 2., Slalom’da 3. oldu. 2005 yılında A grubu yarışmalarında Erciyes’te Slalom’da 2., Büyük Slalom’da 6. oldu. 2006 yılından itibaren kayak Aslı için daha önemli bir uğraşı haline geldi ve profosyonel olarak yarışmaya başladı. 2006 yılında, Çocuk 1 kategorisinde, Uludağ’da, İstanbul İl Birinciliği’nde Büyük Slalom’da 3, Slalom’da 4. oldu. 2006 yılında Erciyes’te yapılan A grubu yarışmalarında, Büyük Slalom’da 4. , Slalom’da 2. oldu. 2006’da Uludağ’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda, Slalom’da 6., Büyük Slalom’da 4., Çocuk 1 kategorisinde, Büyük Slalom’da ve Slalom’da İstanbul birincisi oldu. Uludağ’da yapılan 1.Etap yarışlarında Büyük Slalom ve Slalom’da 3. oldu. Palandöken’de yapılan 2. Etap yarışlarında Büyük Slalom’da 1. oldu. Uludağ’da yapılan Türkiye Şampiyonası’na katıldıktan sonra Uluslararası Çocuk Kupası yarışmalarının iptali nedeniyle milli takıma çağrılmadı. Daha sonra yaptığı dereceler sonucunda Milli Takıma girmeye hak kazanan Aslı Nemutlu, Uludağ’da yapılan Uluslararası Çocuk Kupası’nda Türkiye’yi temsil etti. 2007 yılında Uludağ’da yapılan İstanbul İl Birinciliği’nde Slalom’da Türkiye 3. oldu. Nemutlu, 2008’de Uludağ’da yapılan İstanbul İl Birinciliği’nde Çocuk 2 kategorisinde Slalom’da 4., Büyük Slalom’da 5. oldu. Erzurum’da yapılan 2. Etap yarışmalarında Slalom’da 4. oldu.

2009’da Uludağ’da yapılan İstanbul İl Birinciliği’nde, Çocuk 2 kategorisinde, Büyük Salom’da ve Slalom’da İstanbul ikincisi oldu. Etap yarışmalarından sonra Türkiye Şampiyonası’na katıldı. Daha sonra milli takıma çağrıldı ve Uluslararası Çocuk Kupası’nda yarıştı. 2010 yılında, Palandöken’de yapılan 1. Etap yarışlarında Gençler kategorisinde Slalom’da 4., Büyük Slalom’da 6. oldu. Yine Palandöken’de yapılan 2. Etap yarışında Büyük Slalom’da 5. oldu. Palandöken’de yapılan Türkiye Şampiyonası’nda Slalom’da Türkiye 4’üncüsü oldu. Bu yarışmalardan sonra tekrar milli takıma çağrıldı. Aslı Nemutlu Gençler kategorisinde başarıyla yarışmalara devam ediyordu

http://www.htspor.com/olimpiyat/haber/705331-milli-sporcu-hayatini-kaybetti

Yorum

Yorum

Kategori:A, Spor
Yorum (1)
Etiketler: , , , , , , , |

<< Yeni Biyografi | Eski Biyografi >>
Benzer Biyografiler
“Aslı Nemutlu” için 1 Yorum
  1. öykü dedi ki:

    Başınızsağolsun çok üzüldük

Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


Görüntülenme: Dursun Ali Sarıoğlu= 110, Ercan Yazgan= 17, Sevda Aydan= 16, Taner Şener= 16, Ayşen Gruda= 16, Turan Özdemir= 15, Tekin Siper= 13, Mustafa Eremektar= 13, Nihat Nikerel= 13, Asuman Korad= 12, Tarık Şimşek= 12, Aşık Veysel Şatıroğlu= 12, Fatma Neslişah Sultan= 12, Osman Fahir Seden= 12, Ahmet Emin Yalman= 12,

@Genel, Akademisyen, Devlet Siyaset, Edebiyat Tarih Sanat, İş adamı, Müzik, Olaylar, Sinema Tiyatro, Spor, Yazılı ve Görsel Basın,

Bu ay neler olmuş |iletişim | Biyografi öner | Bağış >>