Unutmadık | Unutmayacağız | Hep Hatırlayacağız  #unutmayacağız | Kimler Geldi Kimler Geçti….. Unutmadık | Unutmayacağız | Hep Hatırlayacağız #unutmayacağız | Kimler Geldi Kimler Geçti…..

09-Dec-2019
Toplam: 1864 biyografi

Fahrettin Aslan

Kategori F, İş adamı
Dogum Tarihi 00.00.1932
Ölüm Tarihi 26.10.2005
Öleli tam 13 gün 1 ay 14 yil Olmus :(
Görüntülenme: 83
Paylaş

Biyografisi


1932 yılında Erzurum’un İspir ilçesinde dünyaya geldi.
Zeki Müren, Behiye Aksoy, Gönül Yazar,Seçil Heper, Bülent Ersoy, Ahmet Özhan, Sibel Can gibi pek çok sanatçıyı ilk kez büyük kitlelerle buluşturduğu “Taksim-Büyük Maksim”, “Caddebostan”, “Taşlık”, “Bebek” gibi İstanbul’un belli başlı noktalarında hizmet veren bir devire tanıklık etmiş efsanevi Maksim Gazinosu sahibidir.
26 Ekim 2005 te hayata gözlerini yummuştur. Fahrettin Aslan, 14 yaşında girdiği gazinoda günün altı saatini uykuda, kalanını da çalışarak geçirecek kadar azimlidir. Patron ne zaman gelse çocuğu çalışırken görür. Bu böyle yirmi yıl devam eder. Yirmi yılın sonunda patronu, üstelik çoluğu çocuğu olduğu halde, genci yanına ortak alırken şöyle der: ‘Ben Fahrettin’i ortak alıyorum, çünkü yirmi senedir buranın kahrını, yükünü o çekti. Bu ortaklığı hak etti.’ Fahrettin Aslan’ın krallığı işte böyle başladı.
1960 yılında eski patronu, yeni ortağı Emin Bey’le Taksim-Maksim’i satın aldı. Yedi yıl sonra Emin Bey hisselerini Aslan’a devredince, gazinonun tek hakimi oldu. ‘Sıfırdan zirveye’ hikayeleri arasında ilk 10’a girebilecek vakadır kendisi.3 defa evlilik yapmıştır.Birinci karısı Necla Girayer,ikinci karısı İnci Birol,üçüncü Arzu Aslan.Necla hanımdan 3 çocuğu olmuştur.Sacit Aslan,Atilla Aslan ve Selçuk Aslan.İnci Birol’dan 2 çocuğu olmuştur Esin Aslan,Esra Aslan,Arzu Aslan’dan Mehmet Aslan çocuğudur.Esin Aslan’ın kızı olan Elis Aslan 1997 yılında doğmuştur ve Esra Aslan’ın çocuğu olan Armağan Aslan’da vardır.Selçuk Aslan’ın bir oğlu vardır Fahrettin Alp Aslan.

http://www.biyografim.net/fahrettin-aslan-kimdir

Yorum

Yorum

Kategori:F, İş adamı
Yorum (0)
Etiketler: , , , |

<< Yeni Biyografi | Eski Biyografi >>
Benzer Biyografiler
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


Görüntülenme: