Unutmadık | Unutmayacağız | Hep Hatırlayacağız  #unutmayacağız | Kimler Geldi Kimler Geçti….. Unutmadık | Unutmayacağız | Hep Hatırlayacağız #unutmayacağız | Kimler Geldi Kimler Geçti…..

21-May-2019
Toplam: 1864 biyografi

Onur Bayraktar

Kategori O, Sinema Tiyatro
Dogum Tarihi nothing entered
Ölüm Tarihi 26.11.2010
Öleli tam 25 gün 5 ay 8 yil Olmus :(
Görüntülenme: 21
Paylaş

Biyografisi


Doğum tarihi: 15 Mayıs 1979
Doğum yeri: Samsun
Eğitimi: Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro
Ölüm Tarihi: 26/11/2010
Ölüm Yeri: İstanbul
Cast Ajansı: Rezzan Çankır Cast Ajansı

Dizi oyuncusu Onur Bayraktar, Üsküdar’da geçirdiği motosiklet kazasında yaşamını yitirdi.

Tiyatro ve dizi oyuncusu Onur Bayraktar (31), Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sahnelenen ve rol aldığı ‘Leyla’nın Evi’ adlı oyun çıkışı Balat’taki evine giderken, tutkunu olduğu motosikletiyle Üsküdar’da geçirdiği kazada yaşamını yitirdi.
http://unutmayacagiz.com/
Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu olan ve en son özel bir kanalda yayınlanan ‘Kapalı Çarşı’ adlı dizide ‘Timur’ karakteri ile tanınan Onur Bayraktar, Kadıköy Belediyesi Kozyatağı Kültür Merkezi Günül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi’nde, Zülfi Livaneli’nin aynı adlı kitabından uyarlanan ‘Leyla’nın Evi’ adlı oyunun bitiminde Balat’taki evine dönmek için motosikletiyle yola çıktı.

İddiaya göre, motosikleti ile aşırı hız yapan Onur Bayraktar, saat 00.30 sıralarında 0-1 Karayolu Ünalan Mahallesi dönüşünde bariyerlere çarptı. Savrulan motosiklet daha sonra Nusret Aktan’ın kullandığı taksiye çarparak devrildi. Onur Bayraktar, parçalanan motosikletten düşerek bir süre sürüklendi. Oyuncuya ilk yardıma giden taksici polis ve sağlık ekiplerine kazayı haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, başından yaralanan Bayraktar’ın yaşamını yitirdiği belirlendi.

İfadesi için gözaltına alınan taksici Nusret Aktan, motosikletin çok hızlı olduğunu söyleyerek, “Önce kaldırama çarptı. En az 150-160 kilometre hızı vardı. Kaldırıma çarptıktan sonra önüme düştü. Yapacak bir şeyim yoktu. Başında kask vardı ama o da kurtarmadı” diye konuştu.

OYUNCU ARKADAŞLARI HASTANEYE KOŞTU

Bayraktar’ın cesedi incelemelerin ardından Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırıldı. Kazayı duyan arkadaşları hastaneye koştu. Oyuncunun ölüm haberini alan arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

TURNEYE BİLE MOTOSİKLETLE GİDERDİ

Ölüm haberini alınca hastaneye gelen ‘Leyla’nın Evi’ adlı oyunun yönetmeni Nedim Saban, Onur Bayraktar’ın tam bir motosiklet tutkunu olduğunu söyledi. Oyuncunun İstanbul dışındaki turnelere bile motosikleti ile gittiğini belirten Saban, “Çok çalışkan bir arkadaşımızdı. Motosikletten hiç vazgeçmezdi. Ancak arkadaşlarına bir iki güne kadar bir otomobil alacağını söylemiş. Malasef otomobil alamadan onu motosiklet kazasında kaybettik” dedi.http://unutmayacagiz.com/

Saban, oyun çıkışı, oyuncu arkadaşı Ethen Mulinaz’ın Bayraktar’a, “Evin uzak, hava yağışlı. Benim arabamla git” dediğini ancak onun bunu kabul etmediğini de söyledi.

Öte yandan Onur Bayraktar’ın bir ay önce motosikleti ile aşırı hız yaptığı gerekçesiyle trafik cezası yediği de ortaya çıktı.

SANKİ ÖLÜMÜNÜ HİSSETMİŞ

İnternetteki bir paylaşım sitesinde Bayraktar’ın Twitter’a yazdığı mesajlarla sanki ölümünü önceden hissettiği de ileri sürüldü.

20 Kasım’da “Bir trafik kazası sonucu ölmek. Pardon kaza oldu” yazan Bayraktar 23 Kasım’da da “Hadi uyuyalım artık. Söz yarın uyanırız yine” ve “Yarın uyanırız diye bile söz verme. Gün gelir kalkamaz halde uyanamaz bedenin” notunu düşmüştü

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/16381502.asp?gid=373

Yorum

Yorum

Kategori:O, Sinema Tiyatro
Yorum (0)
Etiketler: , , , , , , , |

<< Yeni Biyografi | Eski Biyografi >>
Benzer Biyografiler
Yorum yapın

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


Görüntülenme: Taner Şener= 1514, Tarık Şimşek= 1323, Mimar Sinan= 1217, Sevim Şengül= 1128, Engin Arık= 1106, Boran Kaya= 1102, Reyhan Ayyüzlü= 193, Orhan Kemal= 192, Tarık Gürcan= 189, Ercan Yazgan= 186, Osman Görgen= 186, Cüneyt Çalışkur= 186, Cumhuriyet’in altın kadınları= 185, Dursun Ali Sarıoğlu= 184, Ajlan Büyükburç= 183,

@Genel, Akademisyen, Devlet Siyaset, Edebiyat Tarih Sanat, İş adamı, Müzik, Olaylar, Sinema Tiyatro, Spor, Yazılı ve Görsel Basın,

Bu ay neler olmuş |iletişim | Biyografi öner | Bağış >>