Abidin Aydoğdu - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Abidin Aydoğdu nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Abidin Aydoğdu

Doğum Tarihi: 00.00.1948
Ölüm Tarihi: 11.02.2020
Öldügünde 72 yaşındaydı.
Öleli tam: 0 yıl, 0 ay, 16 gün olmuş.

Doğum Yeri: Kars

Türk spor basını usta bir ismini kaybetti. TRTnin emekli spikerlerinden Abidin Aydoğdu vefat etti.

Aydoğdu, rahatsızlığı dolayısıyla bir süredir İstanbul Koşuyolu Yeditepe Hastanesinde tedavi görüyordu. 72 yaşında hayatını kaybeden Abidin

Aydoğdu, 1972 yılında TRTde spiker olarak göreve başladı. Aydoğdu, uzun yıllar ekranda maçların heyecanını yansıttı. Duayen spor spikeri, lig karşılaşmalarının yanı sıra Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonalarında da görev yaptı.

ABİDİN AYDOĞDU KİMDİR?

Ünlü TRT spikerlerinden Abidin Aydoğdu, Kars Sarıkamışta doğdu. Küçük yaşlarında futbola olan ilgisini fark eden Aydoğdu, spor spikerliği alanında uzmanlaştı. Spor ve siyaset konusunda konferanslar veren Abidin Aydoğdu, Türk sporunun en tanıdık seslerinden biri olarak dikkat çekiyor. Fransa 1998 Dünya Kupası ve EURO 2000 turnuvasını anlatan Abidin Aydoğdu, 2002 Dünya Kupası anlatımını da yapmıştı.

Etiketler: spiker | E

Kategori: Spor,Kars

Rastgele Profil: Yaşar Gaga, Nezihe Viranyalı, Erdem Bayazıt, Sait Faik Abasıyanık, Eşref Şefik, Salih Kuru, Ahmet Necip Fazıl Kısakürek, Ahmet Yorulmaz,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!