Bold Pilot

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 9 yıl, 0 ay, 24 gün olmuş.
Öldügünde: 22 yaşındaydı.

Bold Pilot (d. 21 Nisan 1993 – ö. 30 Nisan 2015)

Jokey Halis Karataş ile adını Türk atçılık tarihine yazdıran Bold Pilot’un hikayesi bir kez daha gündeme geldi. Bizim İçin Şampiyon filminde konu edilen Veliefendi’nin gelmiş geçmiş en iyi yarış atları arasında yer alan Bold Pilot 96 yılında Gazi Koşusu’nda 2.26.22 lik bir rekora imza attı. Şampiyon at Bold Pilot’un hayatı en çok araştırılan konular arasında yer aldı. Peki, Bold Pilot ne zaman öldü? İşte, şampiyon at Bold Pilot’un hikayesi ve merak edilenleri…
Özdemir Atman’ın yetiştiricisi olduğu Atman Ekürisi’ne ait İngiliz kanı taşıyan Bold Pilot Bizim İçin Şampiyon filminin ekranlara gelmesiyle bir kez daha merak konusu oldu. Türk atçılığının duayen ismi Özdemir Atman’ın sahibi olduğu Bold Pilot’un Gazi Koşusu’nda kırdığı rekor hala kırılamadı. Birçok başarıya imza atan Bold Pilot, jokey Halis Karataş ile adını Türk atçılık tarihine yazdırmıştı. İşte, Bold Pilot ile ilgili merak edilenler.

Bold Pilot, Özdemir Atman’ın yetiştiricisi olduğu Atman Ekürisi’ne ait İngiliz kanı taşıyan Türk yarış atıdır. İlk yarışına Veliefendi’de, 28 Mayıs 1995 tarihinde 900 m. çim pistte çıkan Bold Pilot Şartlı-1 olarak Asuvan koşusu olarak düzenlenen bu yarışı Halis Karataş idaresinde birinci olarak tamamladı. Joker Halis Karataş ile büyük şampiyonluklara imza atan İngiliz atı Bold Pilot, yarış yaşamına 28 Mayıs 1995 tarihinde Veliefendi’de başladı. Bold Pilot son olarak 1998 yılında 3 kez start alıp, bunlardan Fevzi Çakmak Koşusu’nu kazandı. Safkan 16 Ağustos Pazar günü katıldığı Başbakanlık Koşusu ile pistlere unutulmaz bir şampiyon olarak veda etti. Bold Pilot’ın 2003 yılında başlayan aygırlık kariyerinde ise bugüne kadar toplam 32 koşan yavrusundan 11’i yarış kazanma başarısını gösterdi. Yarış kariyeri boyunca katıldığı toplan 30 yarışın sadece 1 tanesinde ilk dört atın dışında kalmıştır. Bold Pilot 30 Nisan 2015 tarihinde yaşlılıktan kaynaklı olarak hayata veda etti.

Bold Pilot için yapılan aramalar

Bold Pilot, Bold Pilot biyografi, Bold Pilot hayatı, Bold Pilot özgeçmişi, Bold Pilot hakkında, Bold Pilot doğum yeri, Bold Pilot fotoğraf, Bold Pilot video, Bold Pilot resim, Bold Pilot kimdir?, Bold Pilot kaç yaşında?, Bold Pilot kaç yaşında öldü? Bold Pilot nereli, Bold Pilot memleketi Bold Pilot ne zaman ve neden öldü? Bold Pilot Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Bold Pilot
Google'de ara: Bold Pilot