Celal Yonat

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 29 yıl, 8 ay, 23 gün olmuş.
Öldügünde: 72 yaşındaydı.

Celalettin Yonat (1922, Sivas – 29 Aralık 1993, İstanbul), ‘Arap Celal’ olarak bilinen Türk Yeşilçam Türk tiyatro ve sinema oyuncusu.[1]

Celalettin Yonat, 1922’de Sivas’ta doğdu. İlkokuldan sonra çalışma hayatına atıldı. Bir süre Burhaneddin Tepsi ve İsmail Dümbüllü topluluklarında çalıştı. Sinemaya 1948’de figüran olarak girdi ve daha çok Arap Celal ismi ile tanındı. Çoğunlukla küçük karakter rollerinde oynadı. Film yapımcısı Kayahan Arıkan, çektiği bazı filmlerde onu filmin yardımcısı olarak gösterdi. Foto romanlarda da oynadı. Son yıllarında Behçet Nacar’ın Beyoğlu’nda bulunan film-foto roman çekimi yapılan dairesinin bakıcılığını yaptı. 29 Aralık 1993’te öldü.

Celal Yonat için yapılan aramalar

Celal Yonat, Celal Yonat biyografi, Celal Yonat hayatı, Celal Yonat özgeçmişi, Celal Yonat hakkında, Celal Yonat doğum yeri, Celal Yonat fotoğraf, Celal Yonat video, Celal Yonat resim, Celal Yonat kimdir?, Celal Yonat kaç yaşında?, Celal Yonat kaç yaşında öldü? Celal Yonat nereli, Celal Yonat memleketi Celal Yonat ne zaman ve neden öldü? Celal Yonat Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Celal Yonat
Google'de ara: Celal Yonat

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir