Ali Tanrıyar - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Ali Tanrıyar nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Ali Tanrıyar

Doğum Tarihi: 14.03.1914
Ölüm Tarihi: 25.05.2017
Öldügünde 103 yaşındaydı.
Öleli tam: 3 yıl, 2 ay, 10 gün olmuş.

Doğum Yeri: Yunanistan

Ali Tanrıyar (d.14 Mart 1914, Palihor, Pravişte, Kavala, Yunanistan -ö. 25 Mayıs 2017, İstanbul), Türk siyasetçi, eski Türkiye İçişleri Bakanı ve spor adamı.

Hayatı
Yunanistandan ailesiyle birlikte göç ederek Manisanın Kırkağaç ilçesine yerleşmiştir. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Dahiliye Mütehassıslığıi İstanbul Taksim Beyoğlu İlkyardım Hastanesi Klinik Şefliği ve Başhekimliği, Anavatan Partisi Kurucu Üyeliği, XVII. ve XVIII. Dönem İstanbul Milletvekili ile İçişleri Bakanlığı yaptı. Evli ve bir çocuk babası.

1986 yılında[1], malî sıkıntılar yaşayan Galatasaray Kulübünün başkanı olarak göreve geldi. Galatasarayda istikrarın yakalanması ve her türlü sportif başarının temellerinin atılmasında öncü rol üstlendi; bu yolda kulübün başkanı olduğu süreçte mali durumu düzeltti, futbol takımını çok üst seviyelere çıkardı. UEFA Kupasını kazanacak takımın temellerini attı.

Ölümü
Ali Tanrıyar 25 Mayıs 2017de tedavi gördüğü İstanbuldaki bir hastanede 103 yaşında ölmüştür. Naaşı Zincirlikuyu Mezarlığında aile kabristanında defnedilmiştir.

Ölüm nedeni: Bakan | E

Kategori: Devlet Siyaset

Rastgele Profil: Vala Önengüt, Kemal Çapraz, Cüneyt Türel, Uğur Mumcu, Taner Şener, Müslüm Gürses, Musa Kâzım Karabekir, Ergün Arıkdal,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!