Coronavirus - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Coronavirus nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Coronavirus

Doğum Tarihi: 06.02.2020
Ölüm Tarihi: 06.02.2020
Öldügünde 0 yaşındaydı.
Öleli tam: 0 yıl, 2 ay, 0 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Coronavirusün duyulmasını sağladığı için, hükümet tarafından işlem yapılan; ülkesi tarafından kahraman olarak görünen Çinli doktor Li Wenliang kendine bulaşan Coronavirus sonucu öldü.

 30 Aralık 2019, Dr. Li bir sosyal medya grubunda,meslektaşlarına salgınla ilgili bir mesaj gönderdi ve hastalığın bulaşmaması için koruyucu giysi giymelerini önerdi. Bu mesaj sosyal medyada yayıldı.

 Kamu Güvenliği Departmanından gelen yetkililer, doktoru "toplum düzenini şiddetle sarsan yanlış iddialarda bulunmakla" suçladı.

 "Sizi uyarıyoruz: Aynı küstahlık ve inatla bu yasadışı faaliyete devam ederseniz hakkınızda işlem yapılacaktır - anlaşıldı mı?" diye yazıyordu. Dr. Li el yazısıyla "Anlaşıldı" diye yazmıştı.

 Polisin "söylentiler yaymakla" suçlayıp haklarında soruşturma başlattı.

Dr. Li, 10 Ocakta öksürmeye başladığını, ertesi gün ateşlendiğini, iki gün sonra da hastanelik olduğunu anlattı. Anne ve babası da hastalanıp hastaneye kaldırılmıştı.

 10 gün sonra, 20 Ocakta Çinli yetkililer koronavirüs salgını nedeniyle acil durum ilan etti. 

Bir çocuk babası olan ve eşi hamile olan Li Wenliang bugün 34 yaşında hayatını kaybetti.

 

Etiketler: coronavirus | E

Kategori: Blog,

Rastgele Profil: Sabiha Derviş Sertel, Erkan Yücel, Aziz Basmacı, Eşref Üren, Mustafa Fehmi Kubilay, Nazlı Ecevit, Baykal Kent, Mustafa Güzelgöz,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!