Elazığ Sivricede 6,8 büyüklüğünde deprem - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Elazığ Sivricede 6,8 büyüklüğünde deprem nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Elazığ Sivricede 6,8 büyüklüğünde deprem

Doğum Tarihi: 24.01.2020
Ölüm Tarihi: 24.01.2020
Öldügünde 0 yaşındaydı.
Öleli tam: 0 yıl, 11 ay, 23 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Elazığın Sivrice ilçesinde 24 Ocak Cuma günü saat 20.55te meydana gelen 6,8 büyüklüğündeki depremde 41 kişi hayatını kaybetti.

Dün akşam Sürsürü Mahallesindeki Dilek Apartmanı enkazında sürdürülen çalışmalarda enkaz altındaki 3 kişiden birinin daha cansız bedenine ulaşılmıştı.

İki kişi için devam eden çalışmalarda öğle saatlerinde bir noktaya yoğunlaşıldı. Ekipler 1 kişinin daha cansız bedenine ulaştı. AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu da, Twitterdan Elimizdeki bilgilere göre enkazdaki son vatandaşımızın da cansız bedenine ulaşıldı. Şimdi enkazdaki tarama faaliyetimiz devam ediyor açıklamasını yaptı. Böylece depremde can kaybı sayısı 41e (Elazığ 37, Malatya 4) yükseldi.

45 VATANDAŞ KURTARILDI

Kurtarma çalışmaları, AFAD koordinasyonunda 21 farklı kamu kurumu, sivil kurum ve kuruluştan 3.500ü aşkın personel, 22 arama kurtarma köpeği, 3ü Mobil Koordinasyon Merkezi olmak üzere toplam 636 kara aracı ve 5 hava aracıyla yapıldı. Üç gün boyunca fedakarca çalışan ekipler, toplamda 45 vatandaşı enkaz altından kurtardı.

Enkaz altındaki son kişiye de ulaşılmasıyla AFAD koordinasyonundaki kurtarma çalışmaları tamamlandı. Çalışmalar tarama faaliyeti şeklinde sürdürülüyor.

Ölüm nedeni: deprem | E

Kategori: Blog

Rastgele Profil: Mehmet Tan, Fatoş Sezer, Dilaver Uyanık, Hayrettin Karaca, Engin Arık, Mustafa Kandıralı, Cihat Burak, Kıvırcık Ali,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!