Erol Mutlu - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Erol Mutlu nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Erol Mutlu

Doğum Tarihi: 13.08.1949
Ölüm Tarihi: 08.03.2005
Öldügünde 55 yaşındaydı.
Öleli tam: 15 yıl, 2 ay, 26 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Prof. Dr. Erol Mutlu, (d. 13 Ağustos 1949, Ankara - ö. 8 Mart 2005, Ankara), film yapımcısı, yönetmen, akademisyen, yazar.Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Basın Yayın Meslek Okulu'nu bitiren Mutlu, 1969 yılında girdiği TRT Ankara Televizyonu'nda 13 yıl boyunca yapımcı olarak görev yaptı. 1982'de mezun olduğu okulda araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Dört yıl sonra doktorasını tamamlayıp, 1991 yılında doçent, 1996 yılında da profesör oldu. Erol Mutlu ertesi yıl İletişim Fakültesi dekanlığı görevine getirildi. Bir bursla ABD'nde çalışmalarına devam etti. Tayvan'da bir üniversitede konuk öğretim üyeliği yapan profesör Mutlu, 2004 yılında bozulan sağlığı nedeniyle son görev yeri olan Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi'nden ayrılmak zorunda kaldı[1].Medya ve toplum ilişkileri, globalleşme, iletişim kuramları ve popüler kültür gibi konularda birçok araştırma yapan Prof. Mutlu, Türkiye’de yayınlanan ilk İletişim Sözlüğü’nün de yazarı olup, eşinden 15 gün sonra[2] kanser nedeniyle yaşamını yitirdi.Mutlu'nun biri derleme, beş kitabı bulunuyor.

Ölüm nedeni: Erol Mutlu|Erol Mutlu hayati|Erol Mutlu kimdir|Prof. Dr. Erol Mutlu | E

Kategori: Sinema Tiyatro,

Rastgele Profil: Eşref Aydın, Pekcan Koşar, Alpay İzer, Fecri Ebcioğlu, Abdurrahman Palay, Gül Derman, Turan Özdemir, Latife Saruhan,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!