Gazanfer Bilge

Ölüm Nedeni: Karaciğer rahatsızlığı
Öleli tam: 14 yıl, 11 ay, 13 gün olmuş.
Öldügünde: 83 yaşındaydı.

Gazanfer Bilge (23 Temmuz 1924, Karamürsel, Kocaeli – 20 Nisan 2008, İstanbul), Erkekler Serbest Güreş tüy sıklette, Avrupa ve Olimpiyat şampiyonu Türk güreşçi ve iş adamı.
Dünya ve olimpiyat şampiyonu milli güreşçimiz Gazanfer Bilge, dün vefat etti. Karaciğer rahatsızlığı nedeniyle Kadıköy Florence Nightingale Hastanesi’nde tedavi gören Bilge, 85 yaşında hayata gözlerini kapadı. Gazanfer Bilge’nin cenazesi, 23 Nisan Çarşamba günü Kocaeli’nin Karamürsel ilçesine bağlı Dereköy Beldesi’nde defnedilecek.

17 yaşında güreş hayatına başladı. Askerliği sırasında güreş millî takımına girdi. Avrupa şampiyonluğunu kazandıktan sonra Londra’da serbest güreş dalında Türkiye’ye ilk Olimpiyat altın madalyasını kazandırdı. 1953’te güreşi bıraktı. Evli ve bir çocuk babası idi. Kasımpaşa SK’ya bağlı olarak uzun süre görev yaptı ve kulübün gelmiş geçmiş en büyük sporcusu olarak gösterilir.

Gazanfer Bilge için yapılan aramalar

Gazanfer Bilge, Gazanfer Bilge biyografi, Gazanfer Bilge hayatı, Gazanfer Bilge özgeçmişi, Gazanfer Bilge hakkında, Gazanfer Bilge doğum yeri, Gazanfer Bilge fotoğraf, Gazanfer Bilge video, Gazanfer Bilge resim, Gazanfer Bilge kimdir?, Gazanfer Bilge kaç yaşında?, Gazanfer Bilge kaç yaşında öldü? Gazanfer Bilge nereli, Gazanfer Bilge memleketi Gazanfer Bilge ne zaman ve neden öldü? Gazanfer Bilge Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Gazanfer Bilge
Google'de ara: Gazanfer Bilge

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir