Harun Kolçak - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Harun Kolçak nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Harun Kolçak

Doğum Tarihi: 15.07.1955
Ölüm Tarihi: 19.07.2017
Öldügünde 62 yaşındaydı.
Öleli tam: 3 yıl, 0 ay, 19 gün olmuş.

Doğum Yeri: İstanbul

Harun Emin Kolçak (15 Temmuz 1955, İstanbul - 19 Temmuz 2017, İstanbul) Türk şarkıcı ve şarkı yazarı. Sinema sanatçısı Eşref Kolçakın oğluydu.

 

HARUN KOLÇAK KİMDİR? HARUN KOLÇAKIN HAYAT HİKAYESİ

1955 yılı İstanbulda doğan Kolaçak Saint Benoitde eğitimini sürdürdüğü sırada müzik çalışmalarına o yıllarda bas gitar çalarak başlamıştır. Müzik tutkusu artınca sinema sanatçısı olan babası Eşref Kolçakla konuşarak eğitimini yarım bırakmış ve profesyonel müzik çalışmalarına başlamıştır. İlk çalışmalarına rock müziğin babası olarak tanınan Erkin Korayla başlamıştır. 1977de Erkin Korayın çıkardığı Tutkusu albümünde bas gitar çalmıştır.
1978-1990 Silahlıpoda Ritm 68 orkestrasına 1978 yılında bas gitarist olarak katılan Kolçak, askerlik dönüşü caz müziğe yönelmiş, Aydın Esen, Neşet Ruacan-Nükhet Ruacan ve Erol Pekcan gibi ünlülerle çalışmış ve müzikal deneyimini artırmıştır. O dönem Harun Kolçak, Onno Tunçtan orkestrasına katılması için teklif almıştır. 7 yıl boyunca Onno Tunç Orkestrasında bas gitaristlik, vokalistlik ve solistlik yapan Kolçak, Zerrin Özer ve Aşkın Nur Yengi ile birlikte yaptığı düetler ile Kuşadası Kuşadası Altın Güvercin Müzik Yarışması ve Antalya Akdeniz Akdeniz Müzik Yarışması adlı şarkı yarışmalarında ödüller almıştır.
1991de Onno Tunç ile ortak yaptığı Beni Affet albümü ile büyük çıkış yakaladı. Albümlerinin çoğunda şarkıların söz ve müziği kendine ait olan Kolçak, başka sanatçılara da pek çok eser vermiştir. 1996da Litvanyada 13 ülkenin katıldığı Müzikos Festivalis 96da En İyi İkinci Şarkıcı seçilmiştir.

Kolçak, 2012de Yeniden Doğuyorum adlı solo albüm çıkarmıştır. Ekim 2013 itibarıyla Harun Kolçak&Rock Off isimli grup kurmuştur. Can Güney, Yusuf Tunceli ve Orkun Gezerin olduğu grubun verdiği ilk performansı Okan Bayülgenin Makina Kafa adlı programda vermişlerdir.

Harun Kolçak 2014 yılında yakalandığı prostat kanseri nedeniyle ameliyat geçirmiştir. Ölüm hayatta birçok şeye anlam katıyor. Ölümsüz olsaydık, birbirimize değer vermezdik sözleriyle hastalığıyla nasıl mücadele ettiğini açıklayan Kolçak, kanseri maneviyatı ile yendiğini ve bu esnada alkali diyeti yaptığını söylemiştir.
22 Haziran 2016 Çarşamba günü Harun Kolçakın hastalığı yeniden nüksetti. Acil olarak hastaneye kaldırılan Harun Kolçak yeni bir ameliyat geçirdi.

Ölüm nedeni: prostat kanseri | E

Kategori: Müzik

Rastgele Profil: Aslı Sevimli , Rıza Maksut İşman, Birsen Kaplangı, Nadir Nadi Abalıoğlu, Gökhan Semiz, Mustafa Irgat, Cengiz Keskinkılıç, Ahmet Mete Işıkara,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!