Hilmi Ok - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Hilmi Ok nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Hilmi Ok

Doğum Tarihi: 01.12.1932
Ölüm Tarihi: 15.02.2020
Öldügünde 87 yaşındaydı.
Öleli tam: 0 yıl, 1 ay, 16 gün olmuş.

Doğum Yeri: İstanbul

HİLMİ OK KİMDİR?

Hilmi Ok, 1 Aralık 1932 yılında İstanbulhtmlda dünyaya geldi eski Türk futbol hakemi olan Hilmi Ok 15 Şubat 2020 tarihinde hayata gözlerini yumdu.

1948-1960 yılları arasında Defterdar, Kasımpaşa, Galatasaray ve Beylerbeyihtmlnde futbol oynadı.1977htmlde FIFA kokartı taktı. 1980 Avrupa Futbol Şampiyonasıhtmlnda Çekoslovakya ile Hollanda arasında oynanan grup maçını yönetti. Aynı yıl hakemliği bıraktı. Daha sonra hakem hocalığı ve Merkez Hakem Komitesi başkanlığı yaptı.

MHK eski başkanlarından Hilmi Ok vefat etti

Türk hakemliğinin önemli isimlerinden ve Merkez Hakem Kurulu (MHK) eski başkanlarından Hilmi Ok, hayatını kaybetti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Hilmi Okhtmlun vefatıyla ilgili mesaj yayımladı. TFFhtmlnin mesajında şu ifadelere yer verildi:

htmlTürk hakemliğinin duayen isimlerinden, eski FIFA kokartlı hakem ve Merkez Hakem Kurulu eski Başkanı Hilmi Okhtmlun vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz.

1932 İstanbul doğumlu olan Hilmi Ok, 1980 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerinde görev yaptı, MHK Başkanı ve eğitimci olarak Türk futboluna çok değerli hizmetlerde bulundu.

Merhum Hilmi Okhtmlun cenazesi 16 Şubat Pazar günü Marmara İlahiyat Fakültesi Camisihtmlnde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından toprağa verilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu olarak merhum Hilmi Okhtmla Allahhtmltan rahmet; ailesi, sevenleri, hakem ve spor camiasına başsağlığı dileriz

Etiketler: hakem | E

Kategori: Spor,İstanbul

Rastgele Profil: Suphi Kaner, Hilmi Ziya Ülken, İhsan Yüce, Engin Geçtan, Ciguli Ahmet, Fatoş Sezer, Yıldırım Önal, Enver Gökçe,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!