Hilmi Topaloğlu

Ölüm Nedeni: beyin
Öleli tam: 20 yıl, 0 ay, 29 gün olmuş.
Öldügünde: 51 yaşındaydı.

Hilmi Topaloğlu (1952, Sakarya – 1 Eylül 2003, İstanbul) Türk müzik yapımcısıdır.

HİLMİ TOPALOĞLU KİMDİR?
Hilmi Topaloğlu (1952, Sakarya – 1 Eylül 2003, İstanbul) Türk müzik yapımcısıdır. 1952 yılında Sakarya’nın Karasu Kızılcık Köyü’nde dünyaya geldi. Artvin Hopalı bir baba ve Trabzonlu annenin 11 çocuğundan biri olan Hilmi Topaloğlu fakir bir çocukluk geçirdi. İlkokula devam ederken pazarlarda çalıştı, simit sattı, boyacılık yaptı. Sakarya Meriç Lokantasında önce bulaşıkçılık sonra komilik ve garsonluk yaptı. 1970 yılında Sakaryaspor’da bir sene futbol oynadı. Ayağı kırılınca futbolu bıraktı.

1976 yılında İstanbula gelen Hilmi Topaloğlu, ilk olarak gece kulübü ve barlarda komilik yaptı. Daha sonra komilik ve garsonluk yaptığı bu yerlerde uzun yıllar işletmeci olarak görev yaptı. Türkiye’nin en büyük gazinolarında metrdotel olarak çalışan Hilmi Topaloğlu, müzik sektörüne 1992 yılında girdi. Kardeşi Mustafa Topaloğlu ve İstanbul’a ilk geldiğinden itibaren tanışıp arkadaş olduğu Burhan Aydemir ile birlikte Nokta Müzik firmasını kurdu. Bir müddet sonra Mustafa Topaloğlu firmadan ayrıldı. Hilmi Topaloğlu, Burhan Aydemir ile birlikte yoluna Prestij Müzik olarak devam etti. Daha sonra ise 1994 yılında, firmanın sanatçılarından Mahsun Kırmızıgül de firmanın üçüncü ortağı oldu.

Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi’nde tedavi görürken durumu daha da kötüleşen Topaloğlu, 1 Eylül 2003 tarihinde öldü. Yaşadığı hayata ve müzik dünyasına ithafen aynı sene Neredesin Firuze filmi çekildi.

Hilmi Topaloğlu evli ve üç erkek çocuk sahibiydi.

HİLMİ TOPALOĞLU NE ZAMAN ÖLDÜ?
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin Cerrahi Servisi’nde tedavi görürken durumu daha da kötüleşen Topaloğlu, 1 Eylül 2003 tarihinde hayatını kaybetti.

Müzik şirketleri
Nokta Müzik (1991)
Prestij Müzik (1993)
Kral Müzik (1995)
Ethnic Music (2002)
Popüler Müzik (2002)
Sistem Müzik (2002)

Hilmi Topaloğlu için yapılan aramalar

Hilmi Topaloğlu, Hilmi Topaloğlu biyografi, Hilmi Topaloğlu hayatı, Hilmi Topaloğlu özgeçmişi, Hilmi Topaloğlu hakkında, Hilmi Topaloğlu doğum yeri, Hilmi Topaloğlu fotoğraf, Hilmi Topaloğlu video, Hilmi Topaloğlu resim, Hilmi Topaloğlu kimdir?, Hilmi Topaloğlu kaç yaşında?, Hilmi Topaloğlu kaç yaşında öldü? Hilmi Topaloğlu nereli, Hilmi Topaloğlu memleketi Hilmi Topaloğlu ne zaman ve neden öldü? Hilmi Topaloğlu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Hilmi Topaloğlu
Google'de ara: Hilmi Topaloğlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir