Hüner Coşkuner

Ölüm Nedeni: Kemik iliği kanseri
Öleli tam: 1 yıl, 9 ay, 26 gün olmuş.
Öldügünde: 57 yaşındaydı.

Hüner Coşkuner (d. 1 Nisan 1963, İstanbul – ö. 4 Şubat 2021, İstanbul [1]), Klasik Türk müziği şarkıcısıdır.

Hüner Coşkuner, lise yıllarında Emin Ongan yönetimindeki Üsküdar Mûsikî Cemiyeti’ne giderek çok büyük bir birikime sahip oldu. Çok küçük yaşta sanat hayatına atılan Hüner Coşkuner sahne repertuvarını daha da genişletmek amacıyla yine çok değerli hocalardan feyz aldı. Bunlardan bazıları Melahat Pars, Kamuran Yarkın ve Feriha Tunceli’dir.

 

Sosyal sorumluluk projelerinde yer alan Hüner Coşkuner, Lösemili Çocuklar Vakfı başta olmak üzere Bedensel Engelliler, Dünya Şizofrenliler Derneği’nde gönüllü olarak çalıştı. Albüm ve şiir kitabı gelirlerinin bir kısmını bu vakıflara ve derneklere bağışladı. Bu faaliyetler halen tarafınca devam ettirilmektedir.

 

 

Hüner Coşkuner için yapılan aramalar

Hüner Coşkuner, Hüner Coşkuner biyografi, Hüner Coşkuner hayatı, Hüner Coşkuner özgeçmişi, Hüner Coşkuner hakkında, Hüner Coşkuner doğum yeri, Hüner Coşkuner fotoğraf, Hüner Coşkuner video, Hüner Coşkuner resim, Hüner Coşkuner kimdir?, Hüner Coşkuner kaç yaşında?, Hüner Coşkuner kaç yaşında öldü? Hüner Coşkuner nereli, Hüner Coşkuner memleketi Hüner Coşkuner ne zaman ve neden öldü? Hüner Coşkuner Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Hüner Coşkuner
Google'de ara: Hüner Coşkuner