İlhan Kantarcı

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 10 yıl, 10 ay, 4 gün olmuş.
Öldügünde: 57 yaşındaydı.

İlhan Kantarcı (1955, Tokat – 27 Ocak 2012, Ankara), Türk yönetmen, tiyatro ve dizi oyuncusudur.
Devlet Tiyatroları sanatçısı İlhan Kantarcı bugün geçirdiği kalp krizi sonrası Ankara’da vefat etti.Kantarcı’nın cenazesi Pazar günü Kocatepe Camii’inde kılınacak öğle namazını takiben Karşıyaka Mezarlığında defnedilecek.Devlet Tiyatroları sanatçısı 57 yaşındaki İlhan Kantarcı geçirdiği kalp krizi sonrası Ankara’da hayatını kaybetti.

1983 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan Kantarcı, aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosu’nda göreve başlamıştı. Kantarcı daha sonra Ankara Devlet Tiyatrosuna tayin olmuştu. Ankara Devlet Tiyatrosu’nda çalışmaya devam eden Kantarcı, halen sahnelenmekte olan “Genç Osman” adlı oyunda görevliydi. İzmir, Bursa ve Ankara Devlet Tiyatrosu’nda sahnelenen 37 değişik oyunda oyuncu, reji yardımcısı ve rejisör olarak görev aldı.Kantarcı’nın cenazesi Pazar günü saat 10:30’da Büyük Tiyatro’da düzenlenecek olan tören sonrası Kocatepe Camii’inde kılınacak öğle namazını takiben Karşıyaka Mezarlığında defnedilecek.Devlet Tiyatrolarından yapılan açıklamaya göre, sanatçı için 29 Ocak Pazar günü Büyük Tiyatro’da tören düzenlenecek. Kantarcı, törenin ardından Kocatepe Camisi’nde kılınacak öğle namazını takiben Karşıyaka Mezarlığında toprağa verilecek.

Tokat’ta 1955 yılında dünyaya gelen Kantarcı, 1983’te İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olarak, aynı yıl Bursa Devlet Tiyatrosunda göreve başladı. 1993 yılına kadar Bursa Devlet Tiyatrosunda görev yapan sanatçı, 1993’te Ankara Devlet Tiyatrosunda çalışmaya başladı.Ankara Devlet Tiyatrosunda halen sahnelenen ”Genç Osman” adlı eserde izleyici karşısına çıkan Kantarcı, İzmir, Bursa ve Ankara Devlet Tiyatrosunda sahnelenen 37 değişik oyunda oyuncu, reji yardımcısı ve rejisör olarak görev aldı.Sanatçının rol aldığı eserler arasında ”Küçük Kristof Kolombus”, ”Köşebaşı”, ”Mavi Masal”, ”Leonce ile Lena”, ”Rita”, ”Yaprak Dökümü”, ”Sersem Kocanın Kurnaz Karısı”, ”Rumuz Goncagül”, ”Helikopter”, ”Bıçak Sırtı”, ”Yusuf ile Menofis”, ”Büyük Romulus”, ”Ghetto”, ”Üç Kuruşluk Opera”, ”Yaşamak mı Yoksa Ölmek mi” yer alıyor.

İlhan Kantarcı için yapılan aramalar

İlhan Kantarcı, İlhan Kantarcı biyografi, İlhan Kantarcı hayatı, İlhan Kantarcı özgeçmişi, İlhan Kantarcı hakkında, İlhan Kantarcı doğum yeri, İlhan Kantarcı fotoğraf, İlhan Kantarcı video, İlhan Kantarcı resim, İlhan Kantarcı kimdir?, İlhan Kantarcı kaç yaşında?, İlhan Kantarcı kaç yaşında öldü? İlhan Kantarcı nereli, İlhan Kantarcı memleketi İlhan Kantarcı ne zaman ve neden öldü? İlhan Kantarcı Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: İlhan Kantarcı
Google'de ara: İlhan Kantarcı