Kopyala Yapıştırın Mucidi Larry Tesler - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Kopyala Yapıştırın Mucidi Larry Tesler nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Kopyala Yapıştırın Mucidi Larry Tesler

Doğum Tarihi: 24.04.1945
Ölüm Tarihi: 17.02.2020
Öldügünde 74 yaşındaydı.
Öleli tam: 0 yıl, 1 ay, 13 gün olmuş.

Doğum Yeri: Amerika

Kopyala Yapıştırın Mucidi Larry Tesler Hayatını Kaybetti Günlük hayatta hemen hemen herkesin kullandığı kopyala yapıştır yöntemini bulan mucit Larry Tesler hayata gözlerini yumdu.

Slikon Vadisinin en ünlü kişilerinden bir tanesi olan Larry Tesler, 74 yaşında yaşamını yitirdi. Apple, Amazon ve Yahoo gibi büyük teknoloji şirketlerinde çalışan ünlü mucit Ctrl+C, Ctrl+V ve Ctrl+Xi bulmuştu. Bu klavye kombinasyonları ile yazılar kesilebiliyor, kopyalanabiliyor ve yapıştırılabiliyor.

1945 yılında hayata gözlerini açan Larry Tesler, Stanfordda bilgisayar bilimi okudu. Yapay zeka araştırmasında çalıştıktan sonra 1973te Xeroxun Palo Alto Araştırma Merkezine (PARC) katılan Tesler, burada kesme, kopyalama ve yapıştırma işlemini gerçekleştirdi. Kes, kopyala ve yapıştır işlemi her geçen saniye milyonlarca kişi tarafından kullanılmakta.

Larry Tesler, Apple kurucusu Steve Jobs ile de tanıştı. Apple kurucusu Larry Teslerın kullandığı mouseu gördü. Mouse o zamanlarda hiçbir yerde kullanılmamaktaydı. Jobs, Larry Teslerdan ilham aldı ve mouseu Appleın bilgisayarlarında kullanmaya başladı. Larry Tesler, 17 Şubatta hayata veda etti.

Etiketler: Ctrl+C, Ctrl+V, Ctrl+X | E

Kategori: Blog,Amerika

Rastgele Profil: Nedim Vasıf Otyam, Aziz Çalışlar, Tanju Duru, Ahmet Mete Işıkara, Selim Sesler, Okan Demiriş, Zeki Ökten , Aziz Basmacı,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!