Mandrake Ertuğrul Işınbark

Ölüm Nedeni: kalp yetmezliği
Öleli tam: 8 yıl, 1 ay, 9 gün olmuş.
Öldügünde: 73 yaşındaydı.

Mehmet Ertuğrul Işınbark ya da bilinen adıyla Mandrake (d. 24 Temmuz 1940 – ö. 28 Mayıs 2014), Türk illüzyonist ve sihirbaz.

Mandrake öldü, Ertuğrul Işınbark hayatını kaybetti! Ünlü illüzyonist “Mandrake” lakaplı Ertuğrul Işınbark, Çanakkale’de yazlığında rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Ertuğrul Işınbark yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Ertuğrul Işınbark’ın kalp yetmezliği rahatsızlığının bulunduğu öğrenildi.
Işınbark’ın cenazesinin yarın Fatih Camii’nde kılınacak cenaze namazı ardından toprağa verileceği öğrenildi.

Ertuğrul Işınbark kimdir?
24 Temmuz 1940 tarihinde İstanbul Fatih´te doğmuştur. İlkokuldayken seyrettiği bir sihirbazdan etkilenerek bu mesleğe gönül vermiş. Büyük uğraşlardan sonra bulduğu “Fenni Eğlenceler” isimli bir kitaptan illüzyon sanatının birçok inceliklerini ve sırlarını öğrenmiş, bayram yerlerinde kurulan çadırlarda gösterilerine başlamış. 1962 yılında organizatörü ismin “Sihirbaz Mandrake” olarak değiştirdi. 1965 yılında Türkiye sihirbazlar şampiyonu seçildi. 1979 yılında bilgi ve becerisini paylaşmak ve de pek çok gencin yeteneklerini sergilemek sanat dalında yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla Türkiye´nin ilk ve tek illüzyon okulunu açtı.

Mandrake Ertuğrul Işınbark ne zaman ve neden öldü?
Mandrake Ertuğrul Işınbark Ölüm nedeni?
Mandrake Ertuğrul Işınbark kaç yaşında öldü?
Mandrake Ertuğrul Işınbark nereli?
Mandrake Ertuğrul Işınbark Nerede doğdu?