Metin Kaçan

Ölüm Nedeni: intihar
Öleli tam: 10 yıl, 11 ay, 4 gün olmuş.
Öldügünde: 51 yaşındaydı.

Metin Kaçan (15 Kasım 1961, İncesu – 6 Ocak 2013, İstanbul), Türk yazar ve senarist.

Ailesi, Metin Kaçan altı aylıkken İstanbul’a geldi. Kasımpaşa Lisesi’ni 2. sınıfta bıraktı. Mizah dergilerinde yazılar yazmaya başladı. İlk makalesi 1985 yılında Gırgır dergisinde yayınlandı. Kısa öykülerle, edebiyat dünyasına Jak Laban ve Andante takma isimleri ile yazılar yazdı.[1] Daha sonra ‘Ağır Roman’ piyasaya çıktı ve senaryolaştırılarak, filme alındı. Ardından tiner kullanan sokak çocuklarının yaşamının anlatıldığı ‘İstedikleri Yere Gidenler’ isimli kitabı Kemal Aratan ile birlikte hazırladı.

Ağır Roman 2003 yılında, Fındık Sekiz 2008 yılında Almanca’ya çevrildi. Fransızca’ya çevrilen Ağır Roman 2012 yılında Actes Sud Yayınevi tarafından yayımlandı.[kaynak belirtilmeli] Ağabeyi karikatürist Hasan Kaçan, küçük kardeşi aktör Fatih Kaçan’dır.

Şubat 1995’te Alp Buğdaycı ile birlikte Güneş K. isimli kadına 3 saat süren anal yoldan tecavüz[2] ve işkence suçlamalarıyla hüküm giydiler, hapis cezası aldılar.[3] Kaçan cezaevinde kaldığı süre boyunca şişlendi ve kulağı kesildi.[4]

Metin Kaçan 6 Ocak 2013’te bindiği taksiyi durdurduktan sonra Boğaziçi Köprüsü’nden atlayarak intihar etti. Hasan Kaçan, 28 Şubat sürecinde kendisi ile ilgili yürütülen linç kampanyası nedeniyle kardeşinin bu duruma düştüğünü bunun sorumlusunun o döneminin medyası olduğunu ifade etti. Cenazesi ölümünden 16 gün sonra Beylikdüzü sahilinde bulundu ve ailesi tarafından tespit edildi, Edirnekapı Şehitliği’nde aile kabrine defnedildi

Metin Kaçan için yapılan aramalar

Metin Kaçan, Metin Kaçan biyografi, Metin Kaçan hayatı, Metin Kaçan özgeçmişi, Metin Kaçan hakkında, Metin Kaçan doğum yeri, Metin Kaçan fotoğraf, Metin Kaçan video, Metin Kaçan resim, Metin Kaçan kimdir?, Metin Kaçan kaç yaşında?, Metin Kaçan kaç yaşında öldü? Metin Kaçan nereli, Metin Kaçan memleketi Metin Kaçan ne zaman ve neden öldü? Metin Kaçan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Metin Kaçan
Google'de ara: Metin Kaçan