Nedim Doğan

Ölüm Nedeni: kanser
Öleli tam: 14 yıl, 1 ay, 3 gün olmuş.
Öldügünde: 64 yaşındaydı.

Nedim Doğan (d. 2 Eylül 1945, Eceabat, Çanakkale, Türkiye – ö. 24 Ocak 2010, İstanbul, Türkiye), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu, senaristdir.

Asıl mesleği öğretmenlik olan Doğan 1966 yılında Bakırköy Halkevi’nde tiyatroya başladı ve 1982 yılına kadar öğretmenlikle tiyatroyu bir arada yürüttü. 1982 yılında öğretmenlikten istifa ederek Ercan Yazgan – Bülent Kayabaş tiyatrosunda profesyonel oldu. Ayrıca Çevre Tiyatrosu, Nokta Tiyatrosu, Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu, Yasemin Yalçın Tiyatrosu gibi özel tiyatrolarda çalıştı. 40’a yakın televizyon dizisi ve sinema filminde rol aldı. Daha çok Levent Kırca’nın Olacak O Kadar dizisindeki tiplemeleriyle akıllarda kaldı. Bazı dizi ve filmlerin de senaryolarını yazdı. 1991 yılındaki Büyük Madenci Yürüyüşü’ne Cihat Tamer ve Ercan Yazgan ile beraber katılmıştır.

İstanbul’da kanser tedavisi gördüğü hastanede 24 Ocak 2010 tarihinde öldü.[1]

Nedim Doğan için yapılan aramalar

Nedim Doğan, Nedim Doğan biyografi, Nedim Doğan hayatı, Nedim Doğan özgeçmişi, Nedim Doğan hakkında, Nedim Doğan doğum yeri, Nedim Doğan fotoğraf, Nedim Doğan video, Nedim Doğan resim, Nedim Doğan kimdir?, Nedim Doğan kaç yaşında?, Nedim Doğan kaç yaşında öldü? Nedim Doğan nereli, Nedim Doğan memleketi Nedim Doğan ne zaman ve neden öldü? Nedim Doğan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Nedim Doğan
Google'de ara: Nedim Doğan