Nur Gencer - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Nur Gencer nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Nur Gencer

Doğum Tarihi: 00.00.1948
Ölüm Tarihi: 06.02.2020
Öldügünde 72 yaşındaydı.
Öleli tam: 0 yıl, 1 ay, 22 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) ve birçok kulüpte üst düzey görev yapan spor adamı Nur Gencer hayatını kaybetti.
TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Türk basketbolunun efsane ismi, değerli ağabeyim Nur Genceri kaybettik. Kendisine Allahtan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm basketbol camiamıza başsağlığı diliyorum." ifadelerini kullandı.
Bir dönem TBFde genel koordinatörlük ve genel sekreterlik görevlerini yürüten Gencer, Türk basketbolunun önemli kulüplerinde de idareci olarak hizmet verdi. 72 yaşında hayatını kaybeden Gencer, ayrıca FIBA Teknik Komiseri ve FIBA Uluslararası Organizasyon Komitesi Üyesi olarak da görev yaptı.
NUR GENCER KİMDİR?
Gencer, öğrenimini Kadıköy Maarif Kolejinde 1967 yılında tamamladı. 1992’de Türkiye Basketbol Federasyonu Genel Koordinatörü oldu. FIBA Teknik Komiseri ve Uluslararası Organizasyon Komitesi üyesi olarak basketbola hizmet verdi. Yine 1992’de Dünya Fair-Play Davranış Şeref Diploması ile ödüllendirildi. Eczacıbaşı, Efes Pilsen, Galatasaray ve Tuborg kulüplerinde üst düzey yöneticilik yaptı. Türkiye Basketbol Federasyonu genel sekreterlik görevini yaptı. A Milli Takımlar idari menajerlik görevinde bulundu.

Etiketler: Basketbol | E

Kategori: Spor,

Rastgele Profil: Gül Yalaz, Mustafa Eremektar, Hikmet Aksoy, Zafer Önen , Eren Bülbül, Erdoğan Arıca, Senih Orkan, Kerime Nadir,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!