Nusret Çetinel

Ölüm Nedeni: kalp kirizi
Öleli tam: 2 yıl, 7 ay, 21 gün olmuş.
Öldügünde: 69 yaşındaydı.

Nusret Çetinel (d. 26 Ocak 1952 – ö. 1 Eylül 2021, Ankara[1][2]), Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısıdır. Ankara Devlet Konservatuvarı mezunudur.[3] Çetinel, 26 Ocak 1952’de Ankara’da doğdu. Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde öğrenim gördü. 1976’da başladığı oyunculuk ve dublaj kariyerini 2021 yılına, ölümüne kadar sürdürdü. Bir dönem ekranlara gelen Polis Akademisi, Yıldız Savaşları, Taş Devri ve Jetgiller gibi yapımlardaki dublaj çalışmalarıyla bilinir. Çoğunlukla Bizim Evin Halleri adlı dizide Şadan karakteriyle tanınmakla birlikte; Behzat Ç., Sevda Kuşun Kanadında, Aşk Ağlatır ve Mavera gibi birçok dizide rol almıştır. 2011 yılında Devlet Tiyatroları’ndan emekli oldu.

Seslendirme sanatçısı olarak da görev yapan Çetinel; TRT Çocuk ekranında yayınlanan Rafadan Tayfa adlı çizgi filmde Basri Amca karakterini, İbi adlı çizgi filmde Tidebo karakterini ve Aslan adlı çizgi filmde de Hasan Dede karakterini seslendirmiştir.

Çetinel, 1 Eylül 2021’de 1 yıldır kanser tedavisi görmekteyken kalp krizi geçirerek 69 yaşında hayatını kaybetmiştir.[4]

Cenazesi Cebeci Asri Mezarlığı’nda toprağa verildi.[5]

Nusret Çetinel için yapılan aramalar

Nusret Çetinel, Nusret Çetinel biyografi, Nusret Çetinel hayatı, Nusret Çetinel özgeçmişi, Nusret Çetinel hakkında, Nusret Çetinel doğum yeri, Nusret Çetinel fotoğraf, Nusret Çetinel video, Nusret Çetinel resim, Nusret Çetinel kimdir?, Nusret Çetinel kaç yaşında?, Nusret Çetinel kaç yaşında öldü? Nusret Çetinel nereli, Nusret Çetinel memleketi Nusret Çetinel ne zaman ve neden öldü? Nusret Çetinel Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Nusret Çetinel
Google'de ara: Nusret Çetinel