Ömer Okçu

Ölüm Nedeni: kolon kanseri
Öleli tam: 1 yıl, 4 ay, 26 gün olmuş.
Öldügünde: 90 yaşındaydı.

Hekimoğlu İsmail ismiyle tanınan, ünlü yazar Ömer Okçu hayatını kaybetti.
Minyeli Abdullah ve Maznun kitaplarıyla tanınan ünlü yazar Hekimoğlu İsmail yaşamını yitirdi. Asıl adı Ömer Okçu olan yazar, bir süredir rahatsızlığı sebebiyle tedavi görüyordu.

Hekimoğlu İsmail Kimdir?

Asıl adı Ömer Okçu olup, yazılarında kullandığı “Hekimoğlu İsmail” müstearı dedesinin adıdır. 1932’de Erzincan’da doğup, burada ilk ve orta öğrenimini bitirdikten sonra 1952’de Zırhlı Birlikler Okulu’ndan mezun olmuştur. Daha sonra astsubay olarak göreve başladığı Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 1972’de emekli olmuştur.

Minyeli Abdullah Romanıyla Tanındı
2009 yılı itibarı ile 80 baskıyı geçen, Minyeli Abdullah romanını 1967’te yazmış ve bu eser ile tanınmıştır. Birçok dergi ve gazetede yazılar yazan Hekimoğlu’nun 40’tan fazla eseri olup, yurt içi ve yurt dışında yüzlerce konferans vermiştir.

Ömer Okçu için yapılan aramalar

Ömer Okçu, Ömer Okçu biyografi, Ömer Okçu hayatı, Ömer Okçu özgeçmişi, Ömer Okçu hakkında, Ömer Okçu doğum yeri, Ömer Okçu fotoğraf, Ömer Okçu video, Ömer Okçu resim, Ömer Okçu kimdir?, Ömer Okçu kaç yaşında?, Ömer Okçu kaç yaşında öldü? Ömer Okçu nereli, Ömer Okçu memleketi Ömer Okçu ne zaman ve neden öldü? Ömer Okçu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ömer Okçu
Google'de ara: Ömer Okçu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir