Hadi Çaman - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi?

Hadi Çaman

D. Tarihi: 13.01.1943 ∞ Ö. Tarihi: 23.09.2008
Öldügünde 65 yaşındaydı.
Öleli tam: 11 yıl, 4 ay, 3 gün olmuş.

İlk ve orta öğrenimini Abdurrahman Paşa Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde eğitim aldı. Sonrasında Belediye Konservatuvarı'nda okudu.Amatörce ilgilendiği tiyatro sanatında 1962 yılında Dormen Tiyatrosu ve ardından Kent Oyuncuları'nın açtığı bir sınavı kazanarak Altın Yumruk adlı oyunda profesyonelliğe adım attı. Daha sonra Gülriz Sururi - Engin Cezzar Tiyatrosu, Nisa Serezli - Tolga Aşkıner Tiyatrosu, Miyatro (Müjdat Gezen), Şan Tiyatrosu gibi tiyatrolarda da onlarca oyunda oynadı. 1982 yılında Yeditepe Oyuncuları'nı kurdu. Tiyatro dışında da çeşitli çalışmaları vardır: Çeviriler, uyarlamalar yaptı, oyunlar yazdı, yönetti. Döneminin tiyatro yaşamını konu alan bir kitap yazdı (Can Yayınları). Birçok dalda kişisel ve tiyatrosu Yeditepe Oyuncuları adına sayısız ödüller aldı. Bengi Şen ile olan evliğinden Efe adlı bir oğlu vardır.  https://unutmayacagiz.com/15 Aralık 2007 günü, ALS hastalığı saptamasıyla oğlu Doç. Dr. Mehmet Efe Çaman'ın öğretim üyesi olduğu Kocaeli Üniversitesinde, Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde yoğun bakıma alınmıştır. Türk tiyatrosunun nitelikli ve sevilen bir oyuncusudur ve tiyatrosu Yeditepe Oyuncuları'nda pek çok tanınan oyuncu yetişmiştir. https://unutmayacagiz.com/Doğum tarihi: 13.01.1943Doğum yeri: KastamonuEğitimi: İstanbul Hukuk Fakültesi / Belediye Konservatuvarı / Dormen Oyuncuları Tiyatro KurslarıÖlüm Tarihi: 23/09/2008Ölüm Yeri: İstanbulhttps://www.sinematurk.com/kisi_diger/1475https://arsiv.ntvmsnbc.com/news/460143.asp------------------------İstanbul’da dün hayatını kaybeden tiyatro ve sinema sanatçısı, yönetmen ve yazar Hadi Çaman Karacaahmet’te gözyaşlarıyla toprağa verildi.İSTANBUL - Türk tiyatro ve sinemasından bir yıldız daha kaydı. ALS teşhisi konan tiyatro sanatçısı Hadi Çaman (65) İstanbul Ziverbey’de kaldığı özel bakımevinde kalp ve solunum yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdi. Hadi Çaman’ın cenazesi, Teşvikiye’deki tiyatrosunda düzenlenen törenin ardından omuzlarda taşınarak Teşvikiye Camisi’ne getirildi. Sanatçının oğlu Efe Çaman ve yakınları, burada taziyeleri kabul etti.

Etiketler: Hadi Çaman|Hadi Çaman kimdir|Hadi Çaman olum nedeni

Kategori: Sinema Tiyatro,

Rastgele Profil: Fikret Adil Kamertan, Erdal İnönü, Hasan İzzettin Dinamo, İhsan İpekçi, Ulubatlı Hasan, Evin Esen, Toktamış Ateş, Belkıs Dilligil,Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!