Tanju Duru

Ölüm Nedeni: uçuruma yuvarlanarak
Öleli tam: 14 yıl, 8 ay, 9 gün olmuş.
Öldügünde: 45 yaşındaydı.

Tanju Duru (d. 2 Mart 1963, Ankara – ö. 1 Ekim 2008, Çamardı, Niğde) Türk müzisyen, gitarist, besteci.

Üniversitede öğrenim gördüğü dönemlerde Ezginin Günlüğü müzik topluluğuna giren Tanju Duru’nun besteleri, 1984 – 1990 arasında çıkan albümlerde yer aldı. Bu süreçte evinde oluşturduğu stüdyoda çalışmalarını sürdüren sanatçı, belgesel ve film müzikleri yaptı. 1999 yılında kurduğu “Duru Kayıt” stüdyosunda Mustafa Dönmez, Akın Eldes, Pinhani, Bülent Ortaçgil, Cem Aksel, Erkan Oğur, Ayşe Tütüncü gibi birçok sanatçıyla birlikte çalıştı.

2007 yılında Duru Zamanlar adlı bir albüm çıkaran ve doğa sever kişiliği, bisiklet tutkusu ile tanınan sanatçı, 2008 Eylül ayının sonlarında tırmandığı Demirkazık Dağı’ndan 1 Ekim’de inişi sırasında Yıldızbaşı Akçay geçidinde ayağının kayması sonucu yaklaşık 200 metrelik uçuruma yuvarlanarak yaşamını yitirdi.[1] Böylece bu dağda hayatını kaybeden 14., Türkiye genelinde ise 43. Türk dağcı oldu.[2] Cesedi AKUT ekipleri tarafından bulunan Duru’nun naaşı daha sonra Karacaahmet Mezarlığı’na defnedildi.[

Tanju Duru için yapılan aramalar

Tanju Duru, Tanju Duru biyografi, Tanju Duru hayatı, Tanju Duru özgeçmişi, Tanju Duru hakkında, Tanju Duru doğum yeri, Tanju Duru fotoğraf, Tanju Duru video, Tanju Duru resim, Tanju Duru kimdir?, Tanju Duru kaç yaşında?, Tanju Duru kaç yaşında öldü? Tanju Duru nereli, Tanju Duru memleketi Tanju Duru ne zaman ve neden öldü? Tanju Duru Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Tanju Duru
Google'de ara: Tanju Duru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir