Tuncer Cücenoğlu

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 4 yıl, 4 ay, 22 gün olmuş.
Öldügünde: 75 yaşındaydı.

Tuncer Cücenoğlu (10 Nisan 1944, Çorum – 18 Temmuz 2019, İstanbul), Türk oyun yazarı, öğretim üyesi ve çevirmen.
Devlet Tiyatroları Edebi Kurul Üyeliği, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Uluslararası PEN Türkiye Merkezi üyeliği yapmıştır.

Tuncer Cücenoğlu ortaöğrenimini Çorum’da tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Kütüphanecilik Bölümünü bitirdi. Millî Eğitim Bakanlığında çeşitli görevler yaptı. 1983’te devlet memurluğundan ayrıldı.

İlk öyküsü lise yıllarında Çorum’da yayınlanan bir günlük gazetede çıktı. Oyunları Devlet Tiyatroları ve özel tiyatrolarda yurt içi ve yurt dışında oynandı.

MSM Özel Konservatuvarı, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Kadir Has Üniversitesi, Sadri Alışık Kültür Merkezi, Alanya GAKSA Akademisi gibi birçok eğitim kurumunda ‘Dramatik Yazarlık’ eğitmenliği yapmıştır.

Cumhuriyet, Birgün, Habertürk ve Aydınlık gazetelerinde yazıları yayınlanmıştır. Tuncer Cücenoğlu 18 Temmuz 2019’da, İstanbul’da 75 yaşında ölmüştür. Cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.

Tuncer Cücenoğlu için yapılan aramalar

Tuncer Cücenoğlu, Tuncer Cücenoğlu biyografi, Tuncer Cücenoğlu hayatı, Tuncer Cücenoğlu özgeçmişi, Tuncer Cücenoğlu hakkında, Tuncer Cücenoğlu doğum yeri, Tuncer Cücenoğlu fotoğraf, Tuncer Cücenoğlu video, Tuncer Cücenoğlu resim, Tuncer Cücenoğlu kimdir?, Tuncer Cücenoğlu kaç yaşında?, Tuncer Cücenoğlu kaç yaşında öldü? Tuncer Cücenoğlu nereli, Tuncer Cücenoğlu memleketi Tuncer Cücenoğlu ne zaman ve neden öldü? Tuncer Cücenoğlu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Tuncer Cücenoğlu
Google'de ara: Tuncer Cücenoğlu