Vanda çığ düştü - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi?
Vanda çığ düştü nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Vanda çığ düştü

Doğum Tarihi: 05.02.2020
Ölüm Tarihi: 05.02.2020
Öldügünde 0 yaşındaydı.
Öleli tam: 0 yıl, 0 ay, 15 gün olmuş.

Doğum Yeri: van

Van Bahçesarayda çığın altında kalan minibüsteki 2 kişiyi arayan ekiplerin üzerine de çığ düştü. Bahçesaraydaki ikinci çığ felaketinde 33 kişi hayatını kaybetti, 50den fazla kişi de yaralandı.

Vanın Bahçesaray ilçesinde üzerine çığ düşen minibüsün bulunduğu bölgede çığ altında kaldığı değerlendirilen 2 kişiyi arama çalışmaları devam ederken, ekiplerin üzerine çığ düştü. İkinci çığ faciasında 8i jandarma, 3ü güvenlik korucusu 1 itfaiye eri ve 9 sivil olmak üzere 21 kişi hayatını kaybetti.

Van-Bahçesaray kara yolunun 33. kilometresinde dün düşen çığın altında kalan iş makinesi ve minibüsteki 5 kişi hayatını kaybetmiş, 7 kişi de kurtarılmıştı. Söz konusu bölgede çığ altında kaldığı değerlendirilen iki 2 kişi için arama-kurtarma çalışmaları başlatılmıştı.

Bu sabah yeniden başlatılan arama çalışmaları esnasında çığ altındakileri arayan AFAD, UMKE ve diğer ekiplerin üzerine de çığ düştü.

İkinci çığ felaketinde 33 kişi hayatını kaybetti, 50den fazla kişi de yaralandı.

 

Etiketler: bahcesaray | E

Kategori: Blog,van

Rastgele Profil: Şener Koltuk, Mehmet Şadi Çalık, Yavuz Gökmen, Orhan Peker, Fikret Adil Kamertan, Eşref Aydın, Yıldırım Gencer, Sadri Alışık,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!