Yalçın Menteş

Ölüm Nedeni: akciğer kanseri ve zatürre
Öleli tam: 4 yıl, 1 ay, 25 gün olmuş.
Öldügünde: 58 yaşındaydı.

Yalçın Menteş, tiyatro sanatçısı ve televizyon oyuncusu
Yalçın Menteş (1 Nisan 1960; İzmir – 7 Şubat 2019; İstanbul), Türk tiyatro sanatçısı ve televizyon oyuncusu.

1 Nisan 1960’ta İzmir’in Tire ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimi İzmir’de tamamladı. Kendi adıyla Yalçın Ajansı’nı kurdu, bir ara İzmir’deki halasının yanında muhasebecilik yaptı. İzmir’de liseyi bitirdikten sonra, tiyatroya, 1977 yılında Turgut Özakman’ın “Darılmaca Yok” adlı oyunuyla başladı. Doksanlı yıllarda Atilla Arcan ile program sundular. 1999 Yılında Star Tv’ de yayınlanan “Çarli” ve başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı televizyon dizisi “Tatlı Kaçıklar” ile yıldızı parlamıştır. 1983’de İzmir’de 45 kişilik kadrosuyla bir cep tiyatrosu kurdu. 1987’de tiyatro çalışmalarını daha rahat olarak sürdürmek için İstanbul’a yerleşti. TRT’deki bazı programlara küçük güldürü bölümleri hazırlayan Yalçın Menteş, ATV’de yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisindeki “Saffet” rolüyle milyonların sevgilisi olmuştur. 1981’de evlendiği eşi Birhan Menteş’ten 1991 doğumlu Atilla adında oğlu vardır. 2013 yılında diyabet hastalığının yol açtığı dolaşım bozukluğu nedeniyle sağ bacağı diz üstünden kesilmişti.[1]

Bir süredir İstanbul’ da bulunan özel bir hastanede akciğer kanseri ve zatürre tedavisi gören oyuncu Yalçın Menteş, 13 gün boyunca yoğun bakımda kalmasının ardından 7 Şubat 2019 tarihinde İstanbul’da 58 yaşında ölmüştür.[2] Cenazesi 9 Şubat 2019 tarihinde Bostancı’da bulunan Tatarağası Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra Pendik Şeyhli Mezarlığı’na defnedilmiştir.

Yalçın Menteş için yapılan aramalar

Yalçın Menteş, Yalçın Menteş biyografi, Yalçın Menteş hayatı, Yalçın Menteş özgeçmişi, Yalçın Menteş hakkında, Yalçın Menteş doğum yeri, Yalçın Menteş fotoğraf, Yalçın Menteş video, Yalçın Menteş resim, Yalçın Menteş kimdir?, Yalçın Menteş kaç yaşında?, Yalçın Menteş kaç yaşında öldü? Yalçın Menteş nereli, Yalçın Menteş memleketi Yalçın Menteş ne zaman ve neden öldü? Yalçın Menteş Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Yalçın Menteş
Google'de ara: Yalçın Menteş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir