Ali Şen

Ölüm Nedeni: beyin kanaması
Öleli tam: 33 yıl, 3 ay, 18 gün olmuş.
Öldügünde: 72 yaşındaydı.

Ali Şen (26 Aralık 1918; Adana – 15 Aralık 1989; İstanbul), Türk oyuncudur. Türk sinemasının oyuncularından olan oyuncu Şener Şen’in babası olan Ali Şen, komediden drama birçok eserde yer almış, 290 kadar filmde rol almıştır ve genellikle kötü ve paragöz adam rollerinde oynamıştır. Kameralar karşısında ilk rolünü 1954 yılında oynamıştır.
Ali Şen 26 Aralık 1918 tarihinde Adana’da doğmuştur. Geçimini Adana’da marangozluk yaparak sağladı.

15 Aralık 1989 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonucu öldü. Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Ali Şen Kimdir ?
Ali Şen (d. 26 Aralık 1918, Adana; ö. 15 Aralık 1989, İstanbul), Türk oyuncu.

Ali Şen 26 Aralık 1918 tarihinde Adana’da doğmuştur. Geçimini Adana’da marangozluk yaparak sağladı.Türk sinemasının efsane oyuncularından olan ve ünlü oyuncu Şener Şen’in babası olan Ali Şen, komediden drama birçok eserde yer almış, 290 kadar filmde rol almıştır ve genellikle kötü ve paragöz adam rollerinde oynamıştır. kameralar karşısında ilk rolünü 1954 yılında oynadı.

İlk kez Adana Halkevi’nde sahneye çıktı. 1944 – 1946 yılları arasında gezginci Sadi Tek Tiyatro’sunda oynadı. 1950’lerin başında İstanbul’a taşındı. Hem fabrikada ustalık yapıyordu, hem de marangozluk yaptı. İstanbul’da Ses Tiyatrosu’nda Vahi Öz‘ün grubunda oynadı. Kameralar karşısında ilk rolünü 1954 yılında Turgut Demirağ‘ın filmi “Ahretten Gelen Adam” filminde oynadı. Komediden drama birçok eserde rol almış, kimi zaman huysuz ve gaddar, kimi zaman ise babacan ve sevimli rollerde olarak 290 kadar sinema filminde oynamıştır. Özellikle “Yılanların Öcü” (1962) filminde canlandırdığı muhtar ve “Vurun Kahpeye” (1964) filminde canlandırdığı Hacı Fettah tiplemeleriyle unutulmazlar arasına girdi.

Vefatı
15 Aralık 1989 tarihinde geçirdiği beyin kanaması sonucu hayatını kaybetti. Teşvikiye Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Filmografisi
Yeşil Kurbağalar
Dolandırıcılar Şahı
Yedi Günlük Aşk
Oy Farfara Farfara
Altın Hırsı
Sokak Kızı
Şehirdeki Yabancı
Şehvet Uçurumu
Silah Arkadaşları
Ver Elini İstanbul
Ne Şeker Şey
Hodri Meydan
Şeyh Ahmed’in Torunu
Neşemizi Bulalım
Geçti Buranın Pazarı
Battı Balık
Kırmızı Karanfiller
Yılanların Öcü

Ali Şen için yapılan aramalar

Ali Şen, Ali Şen biyografi, Ali Şen hayatı, Ali Şen özgeçmişi, Ali Şen hakkında, Ali Şen doğum yeri, Ali Şen fotoğraf, Ali Şen video, Ali Şen resim, Ali Şen kimdir?, Ali Şen kaç yaşında?, Ali Şen kaç yaşında öldü? Ali Şen nereli, Ali Şen memleketi Ali Şen ne zaman ve neden öldü? Ali Şen Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ali Şen
Google'de ara: Ali Şen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir