Arif Şentürk

Ölüm Nedeni: kalp
Öleli tam: 1 yıl, 3 ay, 26 gün olmuş.
Öldügünde: 81 yaşındaydı.

Arif Şentürk (1941, Kumanova, Yugoslavya Krallığı, 15 Şubat 2022; İstanbul, Türkiye), Arnavut ve Boşnak kökenli Türk halk müziği sanatçısı, derlemecisi ve yorumcusu. Özellikle Rumeli Türküleri yorumlarıyla ünlüdür.[1][2][3][4][5]

Makedonya’nın Kumanova kasabasında doğan Şentürk, ilk ve ortaöğretimini burada bulunan bir Türk okulunda tamamladıktan sonra 1956 yılında ailesiyle birlikte Türkiye’ye göç etti. Önce Kırklareli’ye yerleşen aile daha sonra İstanbul’un Zeytinburnu semtine taşındı. Bakırköy ve Yeşilköy Halkevi Müzik Okulu’nda müzik eğitimi alan Şentürk 1975 yılında TRT Amatör Sesler Sınavı’nda başarılı oldu ve Nida Tüfekçi tarafından desteklendi. Müzik hayatı boyunca toplam 12 albüm dolduran Şentürk Makedonya, Kosova, Bulgaristan, Bosna Hersek, Yunanistan gibi bölgelerden derlediği özellikle Deryalar, Ramize, Safiye gibi Rumeli türküleriyle beğeni kazandı.

Arif Şentürk için yapılan aramalar

Arif Şentürk, Arif Şentürk biyografi, Arif Şentürk hayatı, Arif Şentürk özgeçmişi, Arif Şentürk hakkında, Arif Şentürk doğum yeri, Arif Şentürk fotoğraf, Arif Şentürk video, Arif Şentürk resim, Arif Şentürk kimdir?, Arif Şentürk kaç yaşında?, Arif Şentürk kaç yaşında öldü? Arif Şentürk nereli, Arif Şentürk memleketi Arif Şentürk ne zaman ve neden öldü? Arif Şentürk Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Arif Şentürk
Google'de ara: Arif Şentürk

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir