Muhlis Asan

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 1 yıl, 1 ay, 22 gün olmuş.
Öldügünde: 65 yaşındaydı.

MUHLİS ASAN KİMDİR?
Muhlis Asan, 1958’de Iğdır’da doğdu. 1976’da Erkan Yücel’in Ankara Halk Tiyatrosu’nda ilk profesyonel oyunculuğa başladı. Toprak, Halkın Gücü, Hamdi Ne Umdu Ne Buldu, Deprem ve Zulüm oyunlarında oynadı. 1982-1986 arasında Lale Oraloğlu Tiyatrosu’nda Alman Gelin ve Yıl 1921 oyunlarında rol aldı.

Zafer Diper’e ait Bizim Tiyatro’da Woyzeck Oyunu, Müjdat Gezen’le Gırgıriye Müzikali, Abdullah Şahin Nokta Tiyatrosu, Ne Yazıkki Namuslu ve Sarı Çizmeli Oyunları’nda rol aldı.

Muhlis Asan, 16 Ocak’ta ‘Unutma Bizi’ adlı tiyatro oyununun galasında rahatsızlandı. O anlarda kalp krizi geçirdiğinin farkına varmayan Asan, bir süre sonra kendini iyi hissetmediğini belirterek arkadaşlarına, “Kendimi iyi hissetmiyorum, oyuna kalamayacağım” diyerek salondan ayrıldı.
Oyunu izleyemeden evine döndükten sonra rahatsızlığının artması üzerine ablası tarafından hastaneye kaldırıldı.
Muhlis Asan’ın 7 dakika boyunca duran kalbi hastanede yapılan müdahaleyle tekrar çalıştırıldı. Yoğun bakıma alınan Asan, önlem amaçlı olarak uyutuldu.
40 GÜNLÜK MÜCADELESİ SONA ERDİ
Muhlis Asan, her gün öğlen saatlerinde uyandırılarak sağlık durumu kontrolden geçirildi. Asan, doktorlarının 40 günlük çabasına rağmen dün akşam saatlerinde kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Muhlis Asan’ın ilk dizisi 1987 yılında yer aldığı Elif Ana’dır. Daha sonra birçok dizide rol almıştır. Bunlar;

Mesela Muzaffer

Evlere Şenlik

Hangimiz Eşek

Bücür Cadı

Hicran

Kurtlar Sofrası

Çarli

Yedi Numara

Üvey Baba

Yılan Hikayesi

En Son Babalar Duyar

Sırlar Dünyası

Hayatın İçinden

Arka Sokaklar

Akasya Durağı

Aşk Emek İster

Muhlis Asan için yapılan aramalar

Muhlis Asan, Muhlis Asan biyografi, Muhlis Asan hayatı, Muhlis Asan özgeçmişi, Muhlis Asan hakkında, Muhlis Asan doğum yeri, Muhlis Asan fotoğraf, Muhlis Asan video, Muhlis Asan resim, Muhlis Asan kimdir?, Muhlis Asan kaç yaşında?, Muhlis Asan kaç yaşında öldü? Muhlis Asan nereli, Muhlis Asan memleketi Muhlis Asan ne zaman ve neden öldü? Muhlis Asan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Muhlis Asan
Google'de ara: Muhlis Asan