Ayberk Pekcan

Ölüm Nedeni: akciğer kanseri
Öleli tam: 1 yıl, 0 ay, 10 gün olmuş.
Öldügünde: 51 yaşındaydı.

Ayberk Pekcan (d. 22 Mayıs 1970, Mersin – ö. 24 Ocak 2022, Mersin), Türk sinema ve dizi oyuncusudur.

Çocukluğunu ve gençliğini Adana ve Mersin’de geçirdi. İlk ve orta öğrenimini Adana’da, Liseyi Mersin’de okuduktan sonra Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalını bitirdi. Daha sonra İstanbul’da oyunculuk kariyerine başladı.

Ihlamurlar Altında, Yaprak Dökümü, Kurtlar Vadisi ve Keşanlı Ali Destanı adlı televizyon dizilerinde ana rollerde oynadı. 2010 yılında başrolünde oynadığı Saç adlı sinema filmi ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödüller aldı. 2012 yılında gösterime giren Aşk ve Devrim adlı sinema filmindeki performansıyla 23. Ankara Uluslararası Film Festivalinde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülüne layık görüldü.
Pekcan, 22 Ekim 2021 tarihinde sosyal medya hesabından akciğer kanserine yakalandığını duyurdu.[1] Hastalığının ilerlemesi sonucu 24 Ocak 2022 tarihinde doğduğu şehir olan Mersin’de hayatını kaybetti.[2]

Ayberk Pekcan için yapılan aramalar

Ayberk Pekcan, Ayberk Pekcan biyografi, Ayberk Pekcan hayatı, Ayberk Pekcan özgeçmişi, Ayberk Pekcan hakkında, Ayberk Pekcan doğum yeri, Ayberk Pekcan fotoğraf, Ayberk Pekcan video, Ayberk Pekcan resim, Ayberk Pekcan kimdir?, Ayberk Pekcan kaç yaşında?, Ayberk Pekcan kaç yaşında öldü? Ayberk Pekcan nereli, Ayberk Pekcan memleketi Ayberk Pekcan ne zaman ve neden öldü? Ayberk Pekcan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ayberk Pekcan
Google'de ara: Ayberk Pekcan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir