İbrahim Yazıcı

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 11 yıl, 2 ay, 12 gün olmuş.
Öldügünde: 65 yaşındaydı.

İbrahim Yazıcı (28 Ocak 1948, Bursa – 7 Mayıs 2013, Bursa), Türk siyasetçi ve Spor yöneticisi ve Bursaspor Kulübü’nün 13. başkanıdır.

İbrahim Yazıcı Kimdir ?

İbrahim Yazıcı (d. 28 Ocak 1948, Bursa – ö. 7 Mayıs 2013, Bursa), Türk siyasetçi ve Spor yöneticisi ve Bursaspor Kulübü’nün 13. başkanıdır.

Lise mezunudur. Yazıcı Turizm Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı, Bursaspor Kulübü Başkanlığı, XX. Dönem Bursa, XXI. Dönem Muğla Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır. 2009 seçimlerinde tekrar Bursaspor başkanlığına seçilmiştir. Bursaspor’a tarihinde ilk şampiyonluğu yaşatan başkan olarak tarihe geçmiştir. İbrahim Yazıcı’nın sahibi olduğu Yazıcı Turizm Yatırımları firmasına ait Grand Yazıcı ve Le Chalet adıyla 3 otel bulunmaktadır. Oteller toplam 2 bin 354 yatak ve bin 122 oda kapasitesine sahiptir.

Lise mezunudur. Yazıcı Turizm Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı, Bursaspor Kulübü Başkanlığı, 20. Dönem Bursa, 21. Dönem Muğla Milletvekilliği yapmıştır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

2009 seçimlerinde tekrar Bursaspor başkanlığına seçilmiştir. Bursaspor’a tarihinde ilk şampiyonluğu yaşatan başkan olarak tarihe geçmiştir. İbrahim Yazıcı’nın sahibi olduğu Yazıcı Turizm Yatırımları firmasına ait Grand Yazıcı Club Turban, Mares ve Marmaris Palace adında Marmaris’te 3, Uludağda da Le Chalet adıyla toplamda 4 otel bulunmaktadır. Oteller toplam 2 bin 354 yatak ve bin 122 oda kapasitesine sahiptir.

4 Mayıs 2013 tarihli Orduspor-Bursaspor karşılaşmasından sonra Bursa’da pazar günü sabaha karşı kalp krizi geçirmiş, 7 Mayıs 2013 tarihinde ölmüştür

İbrahim Yazıcı için yapılan aramalar

İbrahim Yazıcı, İbrahim Yazıcı biyografi, İbrahim Yazıcı hayatı, İbrahim Yazıcı özgeçmişi, İbrahim Yazıcı hakkında, İbrahim Yazıcı doğum yeri, İbrahim Yazıcı fotoğraf, İbrahim Yazıcı video, İbrahim Yazıcı resim, İbrahim Yazıcı kimdir?, İbrahim Yazıcı kaç yaşında?, İbrahim Yazıcı kaç yaşında öldü? İbrahim Yazıcı nereli, İbrahim Yazıcı memleketi İbrahim Yazıcı ne zaman ve neden öldü? İbrahim Yazıcı Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: İbrahim Yazıcı
Google'de ara: İbrahim Yazıcı