Ayla Arslancan

Ölüm Nedeni: akciğer kanseri
Öleli tam: 9 yıl, 1 ay, 25 gün olmuş.
Öldügünde: 78 yaşındaydı.

Ayla Arslancan (d. 16 Nisan 1936[1] – ö. 29 Mart 2015[2]) Türk oyuncu.

Çocukluğu ve gençliği Ankara’da geçti. 1961’de tiyatroya başladı.[1] Yıllarca tiyatroyla uğraşan oyuncu, Tuncay Özinel Tiyatrosu’nda birçok oyuna imza attıktan sonra sinema ve televizyon sektörlerine yönelmeye karar verdi. Züğürt Ağa, Uçurtmayı Vurmasınlar, Selamsız Bandosu gibi yapımlarda yer almıştır.

29 Mart 2015 tarihinde bir süredir akciğer kanseri tedavisi gördüğü hastanede öldü.[2] Arslancan’ın cenazesi Kozlu Mezarlığı’na defnedildi.[3]

TWITTER’DA KENDİSİNİ TANIMLADIĞI GİBİ YAŞADI

Ünlü oyuncu Ayla Arslancan Twitter’da kendisini, “Çalışmayı seviyorum’dan başka ne diyebilirim bilemiyorum.Yetmiş beş yaşımdayım, yirmi yaşımdan beri çalışıyorum. Ölünceye kadar da çalışmak istiyorum….” şeklinde tanımlamıştı. Yazdığı gibi ölünceye kadar çalıştı. Arslancan’ın vefat haberinin duyulmasından sonra sosyal medyadan çok sayıda başsağlığı mesajı yayınlandı.

Ayla Arslancan için yapılan aramalar

Ayla Arslancan, Ayla Arslancan biyografi, Ayla Arslancan hayatı, Ayla Arslancan özgeçmişi, Ayla Arslancan hakkında, Ayla Arslancan doğum yeri, Ayla Arslancan fotoğraf, Ayla Arslancan video, Ayla Arslancan resim, Ayla Arslancan kimdir?, Ayla Arslancan kaç yaşında?, Ayla Arslancan kaç yaşında öldü? Ayla Arslancan nereli, Ayla Arslancan memleketi Ayla Arslancan ne zaman ve neden öldü? Ayla Arslancan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ayla Arslancan
Google'de ara: Ayla Arslancan