Ayşegül Atik

Ölüm Nedeni: Kanser
Öleli tam: 3 yıl, 8 ay, 14 gün olmuş.
Öldügünde: 72 yaşındaydı.

Ayşegül Atik ya da Mürşide Ayşegül Arsoy (d. 1948, Ankara – ö. 9 Haziran 2020, İstanbul), Türk sinema ve dizi oyuncusu, yönetmen, senarist ve tiyatrocu.[1]

1948 yılında doğdu. Asıl adı Mürşide Ayşegül Arsoy’dur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü bitirdi. Füsun Demirel, Defne Yalnız ve Sema Çeyrekbaşı gibi isimlerle aynı sınıfta okudu. Devlet Tiyatrosunda başta Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda rol aldı. 1978’de Devlet Tiyatrosu’ndan ayrılarak çeşitli topluluklarda çalıştı. Eski eşi Ali Atik ve Levent Kırca’yla TRT tek kanal iken çeşitli skeçlerde yer aldı. Daha sonra En Son Babalar Duyar gibi çeşitli dizilerde oynadı.

En son, Yakın Doğu Üniversitesi’nde Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak görev aldı. Atik, 9 Haziran 2020’de İstanbul’da uzun süredir tedavi gördüğü kanser hastalığı nedeniyle 72 yaşında vefat etti.[2] Cenazesi İstanbul’daki Erenköy Galippaşa Camii’nde kılınan cenaze namazından sonra Başıbüyük Mezarlığı’na defnedildi.

Ayşegül Atik için yapılan aramalar

Ayşegül Atik, Ayşegül Atik biyografi, Ayşegül Atik hayatı, Ayşegül Atik özgeçmişi, Ayşegül Atik hakkında, Ayşegül Atik doğum yeri, Ayşegül Atik fotoğraf, Ayşegül Atik video, Ayşegül Atik resim, Ayşegül Atik kimdir?, Ayşegül Atik kaç yaşında?, Ayşegül Atik kaç yaşında öldü? Ayşegül Atik nereli, Ayşegül Atik memleketi Ayşegül Atik ne zaman ve neden öldü? Ayşegül Atik Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ayşegül Atik
Google'de ara: Ayşegül Atik