Ayşen Tekin

Ölüm Nedeni: yüksek ateş ve nefes darlığı
Öleli tam: 17 yıl, 4 ay, 12 gün olmuş.
Öldügünde: 53 yaşındaydı.

Ayşen Tekin, (d. 2 Mart 1953, Amasya – ö. 28 Temmuz 2006, İstanbul) Çocuklar Duymasın dizisindeki rolüyle tanınan Türk tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı.

İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümünden mezun olan Ayşen Tekin, 1970 yılında tiyatro dünyasına adım attı. İlk deneyimlerini Tevfik Gelenbe Tiyatrosunda edinen sanatçı sonraki yıllarda Lale Oraloğlu Tiyatrosu, Ankara Birlik Tiyatrosu, Tuncay Özinel Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olan Tekin, bir yandan kamera karşısına geçerek, televizyon dizileri ve filmlerinde, ve sinema filmlerinde rol aldı. Çocuklar Duymasın dizisindeki rolüyle tanınan sanatçı, geçirdiği guatr ameliyatı sonrasında yüksek ateş ve nefes darlığı nedeniyle yaşamını yitirdi.

Ayşen Tekin için yapılan aramalar

Ayşen Tekin, Ayşen Tekin biyografi, Ayşen Tekin hayatı, Ayşen Tekin özgeçmişi, Ayşen Tekin hakkında, Ayşen Tekin doğum yeri, Ayşen Tekin fotoğraf, Ayşen Tekin video, Ayşen Tekin resim, Ayşen Tekin kimdir?, Ayşen Tekin kaç yaşında?, Ayşen Tekin kaç yaşında öldü? Ayşen Tekin nereli, Ayşen Tekin memleketi Ayşen Tekin ne zaman ve neden öldü? Ayşen Tekin Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ayşen Tekin
Google'de ara: Ayşen Tekin