Üstün Asutay

Ölüm Nedeni: organ yetmezliği
Öleli tam: 3 yıl, 6 ay, 19 gün olmuş.
Öldügünde: 82 yaşındaydı.

1938 yılında İstanbulda dünyaya geldi. Henüz yedi yaşındayken tiyatro ile tanışan Üstün Asutay, ilk derslerini Bakırköy Halkevinde Münir Özkul ve Kenan Parstan aldı. Türk Ticaret Bankası Çocuk Tiyatrosu ve Ali Baba Çocuk Tiyatrosu`nda, çeşitli topluluklarda uzun yıllar çok sayıda oyunda çeşitli roller oynadı.

1993 yılında Ergun Köknar, Tarık Akan ve Cem Karaca ile birlikte Bakırköylü Sanatçılar Derneği (BASAD)ın kurucu üyeleri arasında yer alarak derneğin başkanı oldu. BASADın Onursal Başkanlığını yürütmüştür.

Şeker ve kalp hastalığı olan Üstün Asutay, daha sonra da böbrek yetmezliği nedeniyle hastaneye yatırılmış, 4 Ağustos 2020 tarihinde çoklu organ yetmezliği nedeni ile hayatını kaybetti.

Üstün Asutay için yapılan aramalar

Üstün Asutay, Üstün Asutay biyografi, Üstün Asutay hayatı, Üstün Asutay özgeçmişi, Üstün Asutay hakkında, Üstün Asutay doğum yeri, Üstün Asutay fotoğraf, Üstün Asutay video, Üstün Asutay resim, Üstün Asutay kimdir?, Üstün Asutay kaç yaşında?, Üstün Asutay kaç yaşında öldü? Üstün Asutay nereli, Üstün Asutay memleketi Üstün Asutay ne zaman ve neden öldü? Üstün Asutay Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Üstün Asutay
Google'de ara: Üstün Asutay