Ayten Erman

Ölüm Nedeni: COVID-19
Öleli tam: 2 yıl, 3 ay, 24 gün olmuş.
Öldügünde: 86 yaşındaydı.

Ayten Erman (26 Kasım 1935, İstanbul – 24 Şubat 2022, İstanbul) Türk sinema ve tiyatro oyuncusu.
Yeşilçam’ın usta isimlerinden olan Ayten Erman, hayatını kaybetti. Erman, uzun süredir k’oronavirüs tedavisi görüyordu. Uzun süredir k’oronavirüs tedavisi gören oyuncu Ayten Erman, vefat etti. 86 yaşındaki Erman’ın hayatını kaybetmesi sevenlerini yasa boğdu.
AYŞEN GRUDA’nın Ablası olan Ayten Erman aynı zamanda usta oyuncu Ayşen gruda ile yeşilçam’ın kardeş oyuncuları olarak tanınıyordu.
AYTEN ERMAN KİMDİR
Ayten Erman 26 Kasım 1935’de İbrahim Sami-Zekiye Erman çiftinin üç kızından en büyüğü olarak İstanbul’un Bakırköy ilçesinin Yeşilköy semtinde, Osmanlı zamanında karargâh olarak kullanılan bir köşkte doğdu. Tosun Paşa, En Büyük Şaban, Şendul Şaban gibi filmlerin yanında Kenan Büke Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tuncay Özinel Tiyatrosu ve birçok özel tiyatro ve müzikallerde roller aldı. Şemsi İnkaya ile evliliğinden bir çocuğu vardır. Ayşen Gruda ve Ayben Erman’ın ablasıdır. Erman, 24 Şubat 2022’de İstanbul’da k’orona nedeniyle 86 yaşında vefat etti. Cenazesi Üsküdar’daki Şakirin Camii’nden kaldırılarak Yenidoğan Mezarlığı’nda toprağa verildi.
———-
Ayten Erman 26 Kasım 1935’de İbrahim Sami-Zekiye Erman çiftinin üç kızından en büyüğü olarak İstanbul’un Bakırköy ilçesinin Yeşilköy semtinde, Osmanlı zamanında karargâh olarak kullanılan bir köşkte doğdu. Tosun Paşa, En Büyük Şaban, Şendul Şaban gibi filmlerin yanında Kenan Büke Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tuncay Özinel Tiyatrosu ve birçok özel tiyatro ve müzikallerde roller aldı. Şemsi İnkaya ile evliliğinden bir çocuğu vardır. Ayşen Gruda ve Ayben Erman’ın ablasıdır.[1] Erman, 24 Şubat 2022’de İstanbul’da COVID-19 nedeniyle 86 yaşında öldü.[2] Cenazesi Üsküdar’daki Şakirin Camii’nden kaldırılarak Yenidoğan Mezarlığı’na defnedildi.[3]

Ayten Erman için yapılan aramalar

Ayten Erman, Ayten Erman biyografi, Ayten Erman hayatı, Ayten Erman özgeçmişi, Ayten Erman hakkında, Ayten Erman doğum yeri, Ayten Erman fotoğraf, Ayten Erman video, Ayten Erman resim, Ayten Erman kimdir?, Ayten Erman kaç yaşında?, Ayten Erman kaç yaşında öldü? Ayten Erman nereli, Ayten Erman memleketi Ayten Erman ne zaman ve neden öldü? Ayten Erman Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ayten Erman
Google'de ara: Ayten Erman