Baykal Kent

Ölüm Nedeni: kalp rahatsızlığı
Öleli tam: 11 yıl, 1 ay, 18 gün olmuş.
Öldügünde: 68 yaşındaydı.

Baykal Kent (2 Ocak 1944; İstanbul – 6 Şubat 2012; Bursa), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

2 Ocak 1944’te İstanbul’da doğan Baykal Kent, sanat hayatına tiyatro oyunculuğuyla başladı. Tam 25 yıl boyunca Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular kadrosunda sahneye çıktı. 1963 yılından itibaren sinema filmlerinde figüran olarak oynadı. Daha çok komedi filmlerinde komik tipleri canlandırdı. Askerliğini Müjdat Gezen ile beraber yaptı. 1987’den itibaren televizyon dizilerinde yer aldı. Bir dönem Akbank reklamlarında da oynadı. 2000 yılında oğlu bir kaza sonucu öldü.

Bir süre Bursa’da yaşamını sürdüren Kent, 24 Ocak’tan itibaren kalp rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü Bursa Muradiye Devlet Hastanesi Yoğun Bakım Ünitesi’nde 6 Şubat 2012 sabah saatlerinde hayatını kaybetti. 68 yaşında vefat eden sanatçı, 7 Şubat 2012 tarihinde İstanbul Ortaköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.[2] Vefatından sonra sahne dostu Rasim Öztekin: ”Ben ona buluğ çağından çıkamayan adam derdim. Çocuk gibiydi, çocuk olarak da gitti.” dedi.[3] Ayrıca Baykal Kent’in sağlık sigortasını Seda Sayan’ın yaptırdığı öğrenildi.

Baykal Kent için yapılan aramalar

Baykal Kent, Baykal Kent biyografi, Baykal Kent hayatı, Baykal Kent özgeçmişi, Baykal Kent hakkında, Baykal Kent doğum yeri, Baykal Kent fotoğraf, Baykal Kent video, Baykal Kent resim, Baykal Kent kimdir?, Baykal Kent kaç yaşında?, Baykal Kent kaç yaşında öldü? Baykal Kent nereli, Baykal Kent memleketi Baykal Kent ne zaman ve neden öldü? Baykal Kent Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Baykal Kent
Google'de ara: Baykal Kent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir