Recep Yener

Ölüm Nedeni: kalp krizi
Öleli tam: 9 yıl, 3 ay, 26 gün olmuş.
Öldügünde: 56 yaşındaydı.

Tiyatro sanatçısı Recep Yener 3 Mart 1958’de Kütahya’da doğdu. Usta oyuncu kalp krizi sebebiyle bu sabah hayatını kaybetti.

Aynı zamanda Nâzım Oyuncuları’ndan olan 58 yaşındaki sanatçı, birkaç gün önce Kadıköy’de bulunan Şifa Hastanesi’ne yemek zehirlenme şüphesiyle gittiği ancak kendisine yalnızca ağrı kesici verildiği ve dün de kalp krizi geçirdiği öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, önceki akşam saatlerinde Talimhane Tiyatrosu’nda oynadığı “Bir Halk Düşmanı” oyunu esnasında fenalaşan Yener hastaneye kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Yener, açık kalp ameliyatına alındı. Sabah saatlerine dek süren operasyonun ardından dün akşam saatlerinde hayata gözlerine yumdu.

Recep Yener’in başrol oynadığı son filmi “Üç, İki, Bir… Kestik!” Ekim’de vizyona girmişti

Sanatçı Orhan Aydın, uzun yıllar sahne arkadaşı olan Recep Yener’in hayatına kaybetmesine ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Recep Yener, NHKM ve Nâzım oyuncularının yol arkadaşı olan bir yaratıcıydı, yaptığımız okuma tiyatrolarında da oyuncu olarak sahne oldu. Birlikte Sakıncalı Piyade’yi oynadık. Bir hukukçuydu, Ankara Sanat Tiyatrosu oyuncusuydu. Rol seçmedi, metin seçti. İçinde eşitlik, özgürlük, aşk, barış olan oyunları seçti. Kendisi bir hayat adamıydı, ölümlü bir yaratıcıyı kaybettik.”

Sanatçı Recep Yener, “Dondurmam Gaymak”, “Entelköy Efeköy’e Karşı”, “Düttürü Dünya”, “Neden Tarkovski Olamıyorum” isimli filmlerde ve “Deli Yürek”, “Yasak” gibi televizyon dizilerinde de rol almıştı.
Yener en son iki hafta önce vizyona giren “Üç İki Bir… Kestik!” filminde boş roldeydi

Recep Yener için yapılan aramalar

Recep Yener, Recep Yener biyografi, Recep Yener hayatı, Recep Yener özgeçmişi, Recep Yener hakkında, Recep Yener doğum yeri, Recep Yener fotoğraf, Recep Yener video, Recep Yener resim, Recep Yener kimdir?, Recep Yener kaç yaşında?, Recep Yener kaç yaşında öldü? Recep Yener nereli, Recep Yener memleketi Recep Yener ne zaman ve neden öldü? Recep Yener Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Recep Yener
Google'de ara: Recep Yener