Bülent Özveren

Ölüm Nedeni: böbrek rahatsızlığı
Öleli tam: 1 yıl, 7 ay, 4 gün olmuş.
Öldügünde: 79 yaşındaydı.

Bülend (Bülent)Özveren (1943, İstanbul – 18 Ekim 2022, İstanbul), Türk televizyon sunucusu ve spor spikeri. 1975 ve 2012 yılları arasında aralıklarla Eurovision Şarkı Yarışması’nı Türkçe olarak sunmasıyla tanınmaktadır.

BÜLEND ÖZVEREN KİMDİR?
943 İstanbul doğumlu olan Bülent Özveren 1975-2012 yılları arasında Eurovision Şarkı Yarışması’nı Türkçe olarak sunmuştur.

Sultanahmet İlkokulu’ndan mezun olduktan sonra, orta öğretimini Saint Benoît Fransız Lisesi’nde, yüksek öğretimini ise Galatasaray Lisesi’nde tamamlamış, İstanbul Üniversitesi, Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur.

1964 yılında TRT’nin açtığı ilk “prodüktörlük” sınavlarında başarılı oldu ve İstanbul Radyosu’ndaki kursu birincilikle tamamladı. 31 Temmuz 1965’te TRT’de çalışmaya başlamış, uzun bir süre televizyon sunucusu olarak çalıştıktan sonra, 1972’de spor spikerliği yapmaya devam etmiştir.

1982’de TRT’de yayınlanan Riziko adlı programın sunuculuğunu yaptı. Aynı yıl TRT’den istifa etti ve sırası ile Gelişim Yayınları’nda editör ve Cen ajans reklam şirketinde müşteri temsilcisi olarak çalıştı. 1985 yılında kendi reklam şirketini kurdu ve 1987 yılından itibaren de Pen ajans reklam şirketinin genel müdürü olarak görev yaptı. 1986 yılından 1998 yılına kadar aralıksız TRT’de dış yapımcı olarak canlı yayınlanan yüzlerce yarışma programını hazırladı ve sundu.

SUNUCU BÜLENT ÖZVEREN NEDEN ÖLDÜ? HASTALIĞI NEYDİ?

Eurovision Şarkı Yarışması’nda Türkçe sunumu ile hafızalara kazınan Bülent Özveren, 1975-2012 yılları arasında aralıklarla sunuculuk yaptı. 12 Eylül 2022 tarihinde böbrek rahatsızlığı nedeniyle yoğun bakıma kaldırılan Özveren, 79 yaşında hayata gözlerini kapadı.

Ünlü sunucunun ölüm haberini ise eşi Sebla Özveren sosyal medya hesabından duyurdu. Sebla Özveren açıklamasında çok üzgün olduğunu dile getirirken, “Bülent’i kaybettik. Başımız sağ olsun”ifadeleriyle ünlü sunucunun ölüm haberini verdi

Bülent Özveren için yapılan aramalar

Bülent Özveren, Bülent Özveren biyografi, Bülent Özveren hayatı, Bülent Özveren özgeçmişi, Bülent Özveren hakkında, Bülent Özveren doğum yeri, Bülent Özveren fotoğraf, Bülent Özveren video, Bülent Özveren resim, Bülent Özveren kimdir?, Bülent Özveren kaç yaşında?, Bülent Özveren kaç yaşında öldü? Bülent Özveren nereli, Bülent Özveren memleketi Bülent Özveren ne zaman ve neden öldü? Bülent Özveren Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Bülent Özveren
Google'de ara: Bülent Özveren