Ekrem Gökkaya

Ölüm Nedeni: pankreas kanserine
Öleli tam: 3 yıl, 1 ay, 10 gün olmuş.
Öldügünde: 86 yaşındaydı.

Ekrem Turan Gökkaya (d. 5 Şubat 1934, Konya – ö. 17 Ocak 2021, Bartın, Türkiye), Türk aktör, senarist ve film yapımcısı.

Gökkaya 5 Şubat 1934’te Konya’da doğdu. İstanbul Erkek Lisesi ve İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’nde öğrenim gördü. 1959’da başlayıp 2021’de vefatına kadar oyuncu, senarist, yapımcı olarak devam ettirdiği sinema kariyerinde aralarında Kemal Sunal, Kenan Pars, Öztürk Serengil, Sadri Alışık, Reha Yurdakul, Feri Cansel, Rüştü Asyalı ve Göksel Arsoy’unda olduğu Türk Sineması’nın usta oyuncularıyla 200’ün üzerinde yapımda kamera karşısına geçti. Yer aldığı bazı yapımlar arasında; Ömrüm Böyle Geçti, Koltuk Belası, Keloğlan’la Cankız’, Turist Ömer Arabistan’da ve Atla Gel Şaban sayılabilir.[2]

Ekrem Gökkaya için yapılan aramalar

Ekrem Gökkaya, Ekrem Gökkaya biyografi, Ekrem Gökkaya hayatı, Ekrem Gökkaya özgeçmişi, Ekrem Gökkaya hakkında, Ekrem Gökkaya doğum yeri, Ekrem Gökkaya fotoğraf, Ekrem Gökkaya video, Ekrem Gökkaya resim, Ekrem Gökkaya kimdir?, Ekrem Gökkaya kaç yaşında?, Ekrem Gökkaya kaç yaşında öldü? Ekrem Gökkaya nereli, Ekrem Gökkaya memleketi Ekrem Gökkaya ne zaman ve neden öldü? Ekrem Gökkaya Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Ekrem Gökkaya
Google'de ara: Ekrem Gökkaya