Erdoğan Sıcak

Ölüm Nedeni: koah hastalığı
Öleli tam: 5 yıl, 0 ay, 14 gün olmuş.
Öldügünde: 78 yaşındaydı.

Erdoğan Sıcak (18 Ağustos 1940, Bakırköy – 12 Şubat 2019, İstanbul[1]), Türk tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu.

1940’ta Bakırköy, İstanbul’da doğdu. İlköğretim ve orta öğrenimini Bakırköy’de tamamladı. İstanbul Erkek Lisesine gittiği yıllarda, iddialı oyunlarla sahneye adım attı. Gazetecilik eğitimi sırasında tiyatro faaliyetleri hızlandı. 1959 yılında usta yönetmen Haldun Dormen’in tiyatro okulunda eğitim aldı. Yıllarca özel tiyatrolarda oyuncu ve yönetmen olarak görev aldı. Televizyon yayınlarının başlamasıyla, önce TRT, daha sonra özel kanallardaki dizilerde önemli roller üstlendi.

Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Erdoğan Sıcak geçirdiği bir rahatsızlık sonucu 12 Şubat 2019’da İstanbul’da 78 yaşında ölmüştür. Oyuncunun cenazesi Ataköy 5. Kısım Camii’nden kaldırırarak Yedikule Mezarlığı’na defnedildi.

Erdoğan Sıcak için yapılan aramalar

Erdoğan Sıcak, Erdoğan Sıcak biyografi, Erdoğan Sıcak hayatı, Erdoğan Sıcak özgeçmişi, Erdoğan Sıcak hakkında, Erdoğan Sıcak doğum yeri, Erdoğan Sıcak fotoğraf, Erdoğan Sıcak video, Erdoğan Sıcak resim, Erdoğan Sıcak kimdir?, Erdoğan Sıcak kaç yaşında?, Erdoğan Sıcak kaç yaşında öldü? Erdoğan Sıcak nereli, Erdoğan Sıcak memleketi Erdoğan Sıcak ne zaman ve neden öldü? Erdoğan Sıcak Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Erdoğan Sıcak
Google'de ara: Erdoğan Sıcak