Fehmi Sağınoğlu

Ölüm Nedeni: yaslilik
Öleli tam: 7 yıl, 5 ay, 13 gün olmuş.
Öldügünde: 79 yaşındaydı.

Fehmi Sağınoğlu (d. 1937 – ö. 19 Eylül 2016), Türk millî futbolcu ve teknik direktördür. Beşiktaş kulübünün efsane futbolcuları arasında görülmektedır.
Fehmi Sağınoğlu kimdir?

Fehmi Sağınoğlu (d. 1 Ocak 1937), Türk eski millî futbolcu. Beşiktaş kulübü tarafından kulübün efsane futbolcuları arasında görülmektedır.
Futbola Eskişehir’de başladı ve burada Eskişehirspor kurulmadan önce var olan ekiplerde forma giydi.Ardından 1958-59 sezonunda Süper Ligde mücadele eden Kasımpaşa’ya transfer oldu ve burada başarıyla dört sezon forma giydi.

1962 Ağustos ayında Beşiktaş’a transfer oldu, fakat askerliği sürdüğü için bir sezon boyunca yeni takımı için resmi maçlarda forma giyemedi.

1963-64 sezonundan itibaren Beşiktaş için oynamaya başladı ve burada uyum sorunu yaşamadan kısa sürede takımının ilk 11’inde kendiye yer edindi. Gösterdiği performansla 1965 yılından itibaren a millî takım içinde oynamaya başladı. Beşiktaş’la 1965-66 Türkiye 1. Futbol Ligi ve 1966-67 Türkiye 1. Futbol Ligi sezonlarında Süper Lig şampiyonluğuna erişti.
17 kez Türkiye Millî Futbol Takımı takımına çağrılan Fehmi Sağınoğlu, 17 kez Türkiye Millî Futbol Takımı takım formasını giymiştır. A Millî takımın 1967 Doğu Pakistan’ın Dakka şehrinde düzenlenen ikinci RCD Kupası turnuvasına katılan kadrosunda yer aldı ve bu turnuvada takımıyla şampiyonluk elde etmeyi başardı.

Fehmi Sağınoğlu için yapılan aramalar

Fehmi Sağınoğlu, Fehmi Sağınoğlu biyografi, Fehmi Sağınoğlu hayatı, Fehmi Sağınoğlu özgeçmişi, Fehmi Sağınoğlu hakkında, Fehmi Sağınoğlu doğum yeri, Fehmi Sağınoğlu fotoğraf, Fehmi Sağınoğlu video, Fehmi Sağınoğlu resim, Fehmi Sağınoğlu kimdir?, Fehmi Sağınoğlu kaç yaşında?, Fehmi Sağınoğlu kaç yaşında öldü? Fehmi Sağınoğlu nereli, Fehmi Sağınoğlu memleketi Fehmi Sağınoğlu ne zaman ve neden öldü? Fehmi Sağınoğlu Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Fehmi Sağınoğlu
Google'de ara: Fehmi Sağınoğlu