İlhan Cavcav - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
İlhan Cavcav nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

İlhan Cavcav

Doğum Tarihi: 04.10.1935
Ölüm Tarihi: 22.01.2017
Öldügünde 81 yaşındaydı.
Öleli tam: 3 yıl, 9 ay, 6 gün olmuş.

Doğum Yeri:

Kosovanın başkenti Priştineden 1910da göç eden bir ailenin çocuğu olan İlhan Cavcav, 4 Ekim 1935te Ankara Hamamönünde doğdu.Öğrencilik yılları boyunca babasının işlettiği değirmende çalışan Cavcav, un sektöründe iş hayatına atıldı ve fabrikatörlüğe kadar ulaşan başarısını "futbol sahalarına" da taşımayı bildi.

Ucuz maliyetle kadrosuna kattığı ya da altyapısından yetiştirdiği futbolcuları "dört büyükler" olarak tabir edilen Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspora yüksek bonservis ücretleriyle satan Gençlerbirliği Başkanı Cavcav, un tüccarlığının yanına "futbol tüccarı" unvanını da ekledi.

Cavcav, transfer hikayeleri, teknik direktör değişiklikleri ve kendine has üslubuyla Türk futbol tarihinde "müstesna" yerini aldı.Kulüp başkanlarıyla yaptığı tartışmalar, gündeme dair ilginç çıkışlarıyla her zaman gündeme gelmeyi başaran Cavcav, oyuncu olarak girdiği futbol sektöründe yönetici olarak devam etti ve 37 yıl Gençlerbirliği Kulübünün başkanlığını yaptı.

Ölüm nedeni: genclerbirligi | E

Kategori: Spor

Rastgele Profil: Fecri Ebcioğlu, Arman Kırım, Şadan Kâmil, Münir Özkul, Reşat Nuri Güntekin, Muhsin Ertuğrul, Kâmil Paşa, Cengiz Topel,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!