İlhan Feyman

Ölüm Nedeni: akciğer
Öleli tam: 9 yıl, 8 ay, 26 gün olmuş.
Öldügünde: 84 yaşındaydı.

İlhan Feyman (d. 1930, Ankara – ö. 14 Mart 2014, Bodrum), Türk caz müzisyeni ve trompetçi.Ankara’da 1930 yılında doğan İlhan Feyman, Bursa Askeri Lisesi’nde okudu. 1953 yılında Yaşar Güvenir Orkestrası’na katılan Feyman, 1958 yılında İlhan Feyman ve Arkadaşları Müzik Grubu ‘nu kurdu.Daha sonra çeşitli mekanlarda müzik yapan Feyman, 1970’li yıllarda kendi adına bir gece kulübü açtı. Feyman yanından hiç ayırmadığı trompeti ve caz alanında yaptığı müzik çalışmaları ile tanınıyordu.Ünlü caz müzisyeni İlhan Feyman 14 Mart 2014’te Bodrum’da öldü, Göktürkbükü’nde defnedildi.
—————
Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan ünlü caz ustası ve trompetçi İlhan Feyman, tedavi gördüğü İstanbul’da 85 yaşında hayatını kaybetti.Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yaşayan ünlü caz ustası ve trompetçi İlhan Feyman, tedavi gördüğü İstanbul’da 85 yaşında hayatını kaybetti. Feyman’ın yarın Bodrum’da düzenlenecek tören sonrası son yolculuğuna uğurlanacağı öğrenildi.Yaklaşık 20 yıldır Bodrum’un Göltürkbükü Beldesi’ndeki evinde eşi Rüya Feyman ile yaşamını sürdüren ve iki yıl önce yakalandığı akciğer rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ünlü trompetçi İlhan Feyman 85 yaşında İstanbul’da yaşamını yitirdi. Yaz aylarında Bodrum ve Göltürkbükü’nde sahne aldığı restoran ve beachlerde dünyaca ünlü caz eserlerinin seslendiren Feyman’ın cenazesi, İstanbul Karacaahmet Şakirin Camii’nde kılınan ikindi namazı sonrası karayoluyla Bodrum’a gönderildi. Yarın ikindi namazından sonra Göltürkbükü beldesinde kendi adının bulunduğu İlhan Feyman sokaktaki evinde düzenlenecek törenin ardından aynı beldedeki mezarlıkta Feyman, son yolculuğunu uğurlanacak.Feyman’ın eşi Rüya Feyman yaptığı açıklamada, “İlhancım son nefesini verene kadar trompetini ve cazı düşünüyordu, son günlerdeki toplumsal olaylarada çok üzülüyordu. Gençlerin ölmesine tahammül edemiyordu, dün son nefesini verdi ve çok sevdiği Bodrum’a defnedilme vasiyeti vardı, son arzusunu yarın yerine getireceğiz” dedi

İlhan Feyman için yapılan aramalar

İlhan Feyman, İlhan Feyman biyografi, İlhan Feyman hayatı, İlhan Feyman özgeçmişi, İlhan Feyman hakkında, İlhan Feyman doğum yeri, İlhan Feyman fotoğraf, İlhan Feyman video, İlhan Feyman resim, İlhan Feyman kimdir?, İlhan Feyman kaç yaşında?, İlhan Feyman kaç yaşında öldü? İlhan Feyman nereli, İlhan Feyman memleketi İlhan Feyman ne zaman ve neden öldü? İlhan Feyman Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: İlhan Feyman
Google'de ara: İlhan Feyman