İsmail Hakkı Sunat

Ölüm Nedeni: silahla vurularak
Öleli tam: 19 yıl, 7 ay, 19 gün olmuş.
Öldügünde: 37 yaşındaydı.

İsmail Hakkı Sunat (17 Ekim 1966, Adıyaman – 14 Temmuz 2004, Çanakkale), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.

Ankara Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü sanatçısı olan İsmail Hakkı Sunat, birçok tiyatro oyununda rol aldı. Ankara’dan, İstanbul Devlet Tiyatrosu’na geçiş yapan sanatçı, reklam filmleri, TV dizileri ve bir sinema filminde de rol aldı. Deniz Uğur’la evli ve bir çocuk sahibi olan Sunat, 17 Ağustos 1999 depreminde görev yapan arama kurtarma ekibinde de çalışmıştı. Ayrıca İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat’ın kardeşidir.

Çanakkale’de yüksek sesle müzik dinleyen komşusunu kuru sıkı silah ile korkutması sonucu çıkan tartışmada silahla vurularak öldürülen sanatçı, “geleceğin tiyatro umutlarından biri” olarak gösterilmekteydi. Gelibolu’da toprağa verildi

İSMAİL HAKKI SUNAT’IN OYNADIĞI DİZİ VE FİLMLER
Zümrüt – 2004

Benimle Evlenir misin? – 2001

Mert Ali – 2000

Ateş Dansı – 1998

Kördüğüm – 1997

Gamsızlar – 1993

İSMAİL HAKKI SUNAT’IN OYNADIĞI OYUNLAR
Kral Lear

Ayaktakımı Arasında

Haydutlar

Karanlıkta Komedi

Ayışığında Şamata

İSMAİL HAKKI SUNAT CİNAYETİNİN DAVA SÜRECİ
İsmail Hakkı Sunat’ı öldürmekten tutuklu yargılanan 25 yaşındaki İhsan Fuat Özgen, 5 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. 9 ay tutuklu kalan Özgen, avukatı Seçil Biricik Burhaniye Ağır Ceza Mahkemesi’ne itirazda bulunarak müvekkilinin meşru müdafada bulunduğunu iddia ederek serbest bırakılmasını istemişti.

Mahkeme de bu itirazı haklı bulup sanık İhsan Fuat Özgen’i serbest bırakmıştı. Ancak bu durum karşısında şok olan ünlü tiyatrocu İsmail Hakkı Sunat’ın yakınları da itiraz ederek cinayet zanlısının tutuklanmasını talep etmişlerdi. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, Çanakkale Ağır Ceza Mahkemesinin Sunat’ı öldürdüğü iddiasıyla İhsan Fuat Özgen’e verdiği 6 yıl 8 ay ağır hapis cezasını usul ve yasaya uygun bularak, 7 Temmuz 2007 tarihinde onamıştı. İhsan Fuat Özgen tutuklama kararından 2 yıl sonra 2009 yılında yakalanarak tekrar cezaevine girdi. İhsan Fuat Özgen’in arandığı sürede doktora yapması o dönemde medyada yankı uyandırmıştı.

İsmail Hakkı Sunat için yapılan aramalar

İsmail Hakkı Sunat, İsmail Hakkı Sunat biyografi, İsmail Hakkı Sunat hayatı, İsmail Hakkı Sunat özgeçmişi, İsmail Hakkı Sunat hakkında, İsmail Hakkı Sunat doğum yeri, İsmail Hakkı Sunat fotoğraf, İsmail Hakkı Sunat video, İsmail Hakkı Sunat resim, İsmail Hakkı Sunat kimdir?, İsmail Hakkı Sunat kaç yaşında?, İsmail Hakkı Sunat kaç yaşında öldü? İsmail Hakkı Sunat nereli, İsmail Hakkı Sunat memleketi İsmail Hakkı Sunat ne zaman ve neden öldü? İsmail Hakkı Sunat Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: İsmail Hakkı Sunat
Google'de ara: İsmail Hakkı Sunat