Alpaslan Dikmen

Ölüm Nedeni: trafik kazası
Öleli tam: 15 yıl, 9 ay, 22 gün olmuş.
Öldügünde: 42 yaşındaydı.

Alpaslan Dikmen (d. 20 Aralık 1965 – ö. 27 Eylül 2008), Türk foto-muhabiri ve Galatasaray taraftar grubu ultrAslan’ın kurucusu ve ilk Genel Koordinatörü.

2001 yılında Harun Coşkun ile beraber kurduğu ultrAslan grubunun amacı tüm Galatasaray taraftarlarını tek bir çatı altında toplamaktı.

Evli ve bir çocuk babasıydı. Basına girişi yazılarıyla olan Dikmen, meslek olarak foto-muhabirdi. Fotoğrafçılığı sevdiği ve sahada futbolculara yakın olmayı istediği için bu mesleği seçmişti.

2008 yılında, ailesiyle birlikte bayramı geçirmek için Antalya’ya giderken Bursa yolunda geçirdiği trafik kazası sonucu ölmüştür.

28 Eylül 2008 günü Şişli Camii’nde kılınan cenaze namazına Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, yönetim kurulu üyeleri, Galatasaray Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, profesyonel futbol takımı oyuncularından Ümit Karan, Dikmen’in ailesi ve yakınları ile başta Galatasaray taraftarları olmak üzere Beşiktaş, Fenerbahçe, Trabzonspor ve diğer takımların taraftarları’da katıldı. Hasdal Mezarlığı’na defnedildi. Ölümünden sonra Ali Sami Yen stadındaki Eski açık tribününe onun ismi verildi.

Alpaslan Dikmen için yapılan aramalar

Alpaslan Dikmen, Alpaslan Dikmen biyografi, Alpaslan Dikmen hayatı, Alpaslan Dikmen özgeçmişi, Alpaslan Dikmen hakkında, Alpaslan Dikmen doğum yeri, Alpaslan Dikmen fotoğraf, Alpaslan Dikmen video, Alpaslan Dikmen resim, Alpaslan Dikmen kimdir?, Alpaslan Dikmen kaç yaşında?, Alpaslan Dikmen kaç yaşında öldü? Alpaslan Dikmen nereli, Alpaslan Dikmen memleketi Alpaslan Dikmen ne zaman ve neden öldü? Alpaslan Dikmen Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Alpaslan Dikmen
Google'de ara: Alpaslan Dikmen