Kerim Tekin

Ölüm Nedeni: trafik kazası
Öleli tam: 24 yıl, 8 ay, 24 gün olmuş.
Öldügünde: 23 yaşındaydı.

Kerim Tekin (18 Nisan 1975 – 27 Haziran 1998), Türk şarkıcı, söz yazarı ve oyuncu.

KERİM TEKİN KİMDİR?

Kerim Tekin’e birçok oyunculuk teklifi geldi, ilk olarak 1996 yılında Mirasyediler adlı Show TV dizisinde rol aldı. Daha sonra Meral Konrat ile birlikte başrolünü oynadığı Yaz Aşkım adlı bir TV Filmi’nde “Kerim” adlı karakteri canlandırdı. Hit şarkısı Kar Beyaz ismi ile aynı adı taşıyan Filmde ise “Gazeteci Kemal” karakterini Başarı ile canlandırdı, fakat film Kerim Tekin’in ölümü üzerine yayınlanmadı, Karbeyaz filminin çekimleri sırasında bir başka film için setlere giden Tekin’in bir filmi daha vardır ama filmin daha adı bile belli olmadan Kerim Tekin yaşamını kaybetmiştir.

Kerim Tekin, her sene düzenlenen ve 1998 yılında Afyon, Sandıklı Termal ’98 konserine gidecek olan sanatçılar arasında yerini aldı. 26 Haziran akşamı büyük bir ilgi ile beklenen konserine çıktı, konserde şarkılarını söyledi ve daha sonra sahne arkasına gitti. Tüm sanatçılar sahne arkasında öylece beklerken Tekin, acele ile en yakın arkadaşlarından birisinin düğünü olduğunu söyleyerek röportajdan hemen sonra konserden en yakın arkadaşının düğününe gitmek için menajeri Halis Bütünley ile birlikte kiraladığı bir araba ile yola çıkmıştır. Direksiyon koltuğunda Kerim Tekin geçmiştir, saatler gece 24:00 gösterdikten 15 veya 20 dakika sonra Tekin mıcır çalışması olan bir yolda karşıdan gelen bir süt tankeri ile bir kömür kamyonu karşılaşmıştır ve mıcırda tekerlekleri kayan kömür kamyonu süt tankerine çarpmıştır. Çarpışma esnasından kısa bir süre sonra süt tankeri yere devrilmiştir ve hemen arkasında olan Kerim Tekin’in arabasının üstüne çıkmıştır.

Tam kamyon’un arabanın üstüne çıktığı o esnada menajeri olan Halis Bütünley Kerim’in koltuğu ve kendi koltuğunu yandaki düğmeleri büyük bir hızla çekerek arkaya yatırmıştır ve saniyeler sonra kamyon arabanın üstüne çıkmıştır. Kamyon aracın üstüne çıkarken aracı 70–75 m arabayı geriye sürüklemiştir ve o esnada Kerim Tekin’in arabası şarampolden aşağı düşmüştür ve arkasından kamyon da arabanın üstüne düşmüştür bu esnada sanatçının kiraladığı aracın dört kapısı da büyük bir gürültü ile basınç’tan dolayı açılmıştır. Kamyon sanatçının arabasının üstüne düştükten sonra menajer Halis Bütünley Kerim Tekin’e iyi misin? dediğinde sanatçı hiçbir şeyim yok ben iyiyim demiştir, Bütünley araçtan çıkarken sanatçıya ben çıkacağım çıktıktan sonra sen de arkamdan gel demiştir ve Bütünley araçtan çıktıktan sonra dizine kadar çamura batmıştır. Bütünley dizine kadar gelen çamurla yürüyerek 10-15 metre araçtan uzaklaşmış ve sanatçıya beni duyuyor musun? diye seslenmiştir. Bütünley benim oturduğum koltuğa geç demiştir. Kerim Tekin o koltuğa geçtikten sonra menajerine gelemiyorum diye seslenmiştir. O sırada Halis Bütünley yukarı çıkarak etraftan yardım istemiştir ve gelen yardımın sonucun da Kerim Tekin araçta son nefesini vermiştir. Festivalde haberi öğrenen sanatçı arkadaşları Reyhan Karaca, Seçil, Alişan ve Zafer Peker acı haberle şok olmuştu, yine festivaldeki isimlerden birisi olan Zerrin Özer ise olayı öğrendiği zaman sinir krizi geçirdi ve doktorların verdiği sakinleştirici iğneler ile kendine geldi. Festivalin üçüncü konseri gelen acı haberle beraber iptal edilmişti. Festivalde olmayan fakat haberi o gece öğrenen Nâlân ve Tayfun Duygulu ise “En yakın dostumuzdu. Ölümüne inanamıyoruz.” dediler. Festivali Bir fidan sizden, bin şarkı bizden adı kapsamında düzenleyen Zekeriya Özkan da acısını belli etmiştir ve bir dahaki gittikleri yerdeki bir ormana Kerim Tekin Hatıra Ormanı adını vereceğini açıklamıştır.

Olaydan tam bir hafta önce 21 Haziran günü Defne Joy Foster, Star TV’de yayınlanan Çat Kapı adlı magazin programı için Kerim Tekin’in evine röportaj için geldiğinde uzun röportaj’ın ortalarında Kerim Tekin, Foster’a elbise dolabını gösterirken Foster dolapta gördüğü ve Kerim Tekin’in Kara Gözlüm albümü dönemin de giydiği sarı-siyah deri ceketi istediğinde Tekin şu cevabı vermiştir; Onu vermiyorum, saklayacağım yani ben o ceketi çocuklarıma götüreceğim cevabını vermiştir. ama ne yazık ki olaydan tam bir hafta sonu henüz 23 yaşında iken trafik kazasında yaşamını yitirmiştir. Olaydan tam 9 yıl sonra, 2007 yılında ana haber bültenleri ve magazinlere tekrar çıkmıştır, Çünkü aynı tarzda bir kaza rock sanatçısı Barış Akarsu’nunda başına gelmiştir. Kerim Tekin öldükten birkaç gün sonra cenazesi Ataköy 5. Kısım Camii’sinden kaldırılmıştır. Zincirlikuyu Mezarlığı’na defnedilmiştir. Cenazesi büyük yankı uyandırmıştır. Cenazesine Sibel Can, Kayahan, Zeynep, Zerrin Özer ve Asrın Tuncer gibi birçok sanatçı katılmıştır.

Kerim Tekin için yapılan aramalar

Kerim Tekin, Kerim Tekin biyografi, Kerim Tekin hayatı, Kerim Tekin özgeçmişi, Kerim Tekin hakkında, Kerim Tekin doğum yeri, Kerim Tekin fotoğraf, Kerim Tekin video, Kerim Tekin resim, Kerim Tekin kimdir?, Kerim Tekin kaç yaşında?, Kerim Tekin kaç yaşında öldü? Kerim Tekin nereli, Kerim Tekin memleketi Kerim Tekin ne zaman ve neden öldü? Kerim Tekin Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Kerim Tekin
Google'de ara: Kerim Tekin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir