Latife Saruhan

Ölüm Nedeni: Alzheimer
Öleli tam: 22 yıl, 7 ay, 30 gün olmuş.
Öldügünde: 78 yaşındaydı.

Latife Saruhan (d. 1923, İstanbul – ö. 18 Ekim 2001, İstanbul), Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusudur.

Kariyeri
TRT’de 1980’lerde gösterilen Perihan Abla dizisi ile tanınan oyuncu asıl ününü ise 1989-2002 yılları arasında yayınlanan Bizimkiler adlı dizide Apartman yöneticisi “Sabri Bey”in bunamış kaynanası “Suna Hanım” rolüyle elde etti.

Türk sinema ve dizi oyuncusu. -En çok Bizimkiler dizisindeki Ayla Hanım’ın annesi Suna rolüyle tanınır. Yazlıkçılar ve Perihan Abla dizilerinde de rol almıştır.Sabri Bey’in kayınvalidesini canlandıran Latife Saruhan 2001 yılında aramızdan ayrıldı.

Ölümü
Uzun süre Alzheimer hastalığı ile mücadele eden oyuncu oturduğu evin merdivenlerinden düşerek ağır yaralanmış ve tedavi gördüğü hastanede 18 Ekim 2001 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Mezarı Zincirlikuyu Mezarlığı’ndadır

Oynadığı diziler:

Perihan Abla (1986)
Hisseli Harikalar Kumpanyası (1988)
Bizimkiler (1989)
Yazlıkçılar (1993)

Latife Saruhan için yapılan aramalar

Latife Saruhan, Latife Saruhan biyografi, Latife Saruhan hayatı, Latife Saruhan özgeçmişi, Latife Saruhan hakkında, Latife Saruhan doğum yeri, Latife Saruhan fotoğraf, Latife Saruhan video, Latife Saruhan resim, Latife Saruhan kimdir?, Latife Saruhan kaç yaşında?, Latife Saruhan kaç yaşında öldü? Latife Saruhan nereli, Latife Saruhan memleketi Latife Saruhan ne zaman ve neden öldü? Latife Saruhan Ölüm nedeni?

Twitter'de ara: Latife Saruhan
Google'de ara: Latife Saruhan