Mehmet Gün - Kimdir? Biyografisi? Ölüm Tarihi? Doğum Tarihi? Nereli?
Mehmet Gün nereli? Doğum Tarihi? Ölüm Tarihi?

Mehmet Gün

Doğum Tarihi: 00.00.1954
Ölüm Tarihi: 26.02.2014
Öldügünde 60 yaşındaydı.
Öleli tam: 6 yıl, 1 ay, 5 gün olmuş.

Doğum Yeri: Ankara

Mehmet Gün (d. 1954; Ankara - ö. 26 Şubat 2014, Berlin), Türk ressam. 1954 yılında doğan ressam 1983’te Viyana Güzel Sanatlar Akademisi ’nde eğitim gördü.

Sayısız karma sergiye katılan çok sayıda kişisel sergi açan sanatçı, İtalya, Fransa, New York, Roma ve Berlin’de resim çalışmalarına devam etti.[1] Yapıtlarında kavramsal anlayışı temel alan Gün, beyaz zemin üzerinde leke ve kaligrafi kullanarak eserlerini yorumluyordu.

Resmin yanı sıra fotoğrafa da yönelen Gün, son sergisinde tekrar tuval işleri yapmıştı.[2] Berlin sanat çevrelerinde Denis Gün ismiyle de tanınan, İKSV’nin kurucusu Aydın Gün’ün oğlu olan ressam Mehmet Gün uzun yıllardır yaşadığı Berlinde vefat etmiş, cenazesi Türkiyeye getirilerek Kanlıcada Mihrimah Sultan Mezarlığında aile kabristanına defnedilmiştir.[3

Etiketler: ressam | E

Kategori: Edebiyat Tarih Sanat, Ankara

Rastgele Profil: Mengü Ertel, Selahattin Yaman Tarcan, Nadir Nadi Abalıoğlu, Abdülhamid II, Cengiz Topel, Belgin Doruk, Zeki Ercan, Senih Orkan,

PAYLAS:          Posta Kutuma Gelsin

#unutmayacağız Özetini, HER GÜN, ücretsiz almak, son dakika olaylarından, yeniliklerden haberdar olmak ister misin? Posta Kutusunu Ücretsiz kaydol ve gelişmeleri takip et ...!